Як огранити смарагд. смарагд огранити казань.

Огранка дорогоцінного каменю потрібна, щоб розкрити всю його красу і приховати недоліки, які часто зустрічаються в натуральних мінералах. Майстер спочатку довго вивчає смарагд , перш ніж вибрати той чи інший вид обробки.
Вам знадобиться
  • - алмазний інструмент;
  • - квадрант-кутомір;
  • - планшайб.
Інструкція
1
Щоб огранити камінь, потрібно дізнатися його твердість. Твердість смарагд а становить 7,5-8. Такий показник дозволяє каменю бути практично невразливим до пошкоджень і подряпин. У той же час така твердість робить смарагд крихким, тому необхідно бути дуже акуратним і обережним при огранювання, щоб на поверхні каменя не виникли тріщини.
2
Традиційною огранюванням для цього дорогоцінного каменю є « смарагд ная». Ця технологія застосовується і до інших мінералів, але до смарагд у - найчастіше. Ця форма огранки перетворює смарагд в ступінчастий восьмикутник. «Ізумрудний» спосіб обробки дозволить максимально показати красу і гру світла на гранях. До того ж така ограновування захистить смарагд від можливих пошкоджень.
3
Зверніть увагу на те, що для низькоякісних смарагд ов, які мають тріщини і різні включення, більше підійдуть огранки «кабошон» і «сферична». Вони приховають недоліки каменю. «Кабошон» має рівну площу з одного боку і овальну гладку поверхню з іншого боку, граней немає зовсім. Така обробка застосовується для напівкоштовних і дорогоцінних каменів.
4
Сферична форма обробки використовується для огранювання непрозорих (лазурит, бірюза і т.д.) і напівпрозорих (місячний камінь, опал і багато іншого) мінералів. Іноді цю технологію застосовують для прозорих дорогоцінних каменів, які мають природні недоліки ( смарагд , сапфір та ін.).
5
Вивчіть й інші способи огранювання. Смарагд, оброблений у формі клинів, матиме трикутні кутові і верхні бокові грані. Бічні грані каменя утворюють чотири піраміди, підставами яких є трапеції. Нижня частина смарагд а буде утворена комбінацією трикутних граней.
6
Так як твердість смарагд а дуже висока, обробити його можна тільки з використанням алмазного інструменту. Перевірте свій гранувальний верстат, він повинен мати спеціальне пристосування для рахунку граней - квадрант-кутомір. Цим приладом обробляються всі мінерали-самоцвіти, в тому числі, і смарагд . Кут граней залежить від наявності включень в камені.
7
Попередньо пополіруйте смарагд на спеціальному колі (планшайбе). Він повинен складатися зі сплаву свинцю і олова, а поверхню слід насікти добре заточеною пластиною зі сталі. Ви можете придумати свою власну огранювання, не обов'язково застосовувати традиційну форму.