Як обробляти полуницю. Як обробляти садову суницю восени відео.

Потрібно чимало потрудитися навесні, щоб влітку отримати багатий врожай полуниці. Це садова рослина - одне з найбільш вимогливих і трудомістких в догляді, тому для появи смачних ягід полуницю необхідно правильно обробляти.
Вам знадобиться
  • - секатор;
  • - сапа;
  • - відро;
  • - садовий обприскувач;
  • - курячий послід;
  • - коров'як;
  • - калійна селітра;
  • - «Нитроаммофоска» або інше мінеральне добриво;
  • - «Колоїдна сірка», «Фітоспорін »та інші препарати для боротьби зі шкідниками та хворобами;
  • - вода.
Інструкція
1
Успіх отримання багатого врожаю, насамперед, залежить від правильності виконання робіт на грядках. Акуратно згріб всю торішнє листя. Ні в якому разі не спалюйте листя: виділяється при спалюванні сухої рослинності діоксин - небезпечна речовина.
2
прорихлити грунт у міжряддях і рядах. Потім виконайте підгодівлю полуниці.
3
Ранньою весною полуницю підгодовують спеціальним мінеральним добривом, наприклад, «Нитроаммофоска», або органічним комплексом (розведений настій коров'яку або курячого посліду). Удобрюйте полуницю безпосередньо під корінь з розрахунку півлітра розчину під кожен кущ садового рослини.
4
Для боротьби зі шкідниками та хворобами обробляйте полуницю спеціальними препаратами: «Фітоспорін» (від грибкової хвороби), «Колоїдної сірої» (від борошнистої роси) або аналогічними.
5
Поливайте полуницю протягом усього вегетаційного періоду, а особливо полив потрібен, коли ця садова культура цвіте і під час наливання плодів. Бажано полуницю поливати нехолодною водою і в ранкові години.
6
Після кожного поливу і підгодівлі розпушуйте землю. Крім того, протягом усього вегетаційного періоду боріться з бур'янами, вчасно їх видаляючи, і стежте за тим, щоб не утворювалася земляна кірка.
7
У процесі бутонізації і під час дозрівання плодів полуниця потребує калії. У цей період для підгодівлі використовувати можна розведений розчин курячого посліду, золу або ж калійну селітру.
8
Вуса на полуниці починають з'являтися відразу ж після цвітіння цієї садової культури. Максимальна їх кількість припадає на період завершення плодоношення. Саме в цей час і потрібно проводити обрізку вусів.
9
Обрізуйте вуса у полуниці вранці або ввечері, при цьому бажано, щоб день був сухий. Обрізку виконуйте звичайним садовим секатором. Вуса у полуниці не варто обривати: вони щільні, тому, потягнувши за вус, можна пошкодити основний кущ.
10
Вуса можуть використовуватися в якості посадкового матеріалу. У цьому випадку укорінюють три розетки першого порядку, що йдуть від материнського куща полуниці. Використовувати як посадкового матеріалу розетки другого і наступних порядків не рекомендується: це негативно відіб'ється на врожайності полуниці.
Зверніть увагу
Використовуючи для боротьби з шкідниками і хворобами певні хімічні препарати, переконайтеся в тому, що дотримана дозування (вона вказана в інструкції до препарату). Передозування може стати причиною загибелі садового рослини.
Корисна порада
Нирки стебел полуниці не повинні бути накриті землею, оскільки це може викликати загнивання кущів та їх подальшу загибель.