Як знайти висоту чотирикутної призми.

Призмою називають об'ємну фігуру, складену з деякої кількості прямокутних бічних граней і двох паралельних один одному підстав. Підстави можуть мати форму будь-якого багатокутника, включаючи і чотирикутник. Висотою цієї фігури називають перпендикулярний підстав відрізок між площинами, в яких вони лежать. Його довжина в загальному випадку визначається кутом нахилу бічних граней до підстав призми .
Інструкція
1
Якщо в умовах задачі наведено обсяг (V) простору, обмеженого гранями призми , і площа її підстави (s), для обчислення висоти (H) використовуйте формулу, загальну для призм з основою будь геометричної форми. Розділіть обсяг на площу основи: H = V/s. Наприклад, при обсязі в 1200 см? і площі підстави, рівної 150 см ?, висота призми повинна бути рівна 1200/150 = 8 см.
2
Якщо чотирикутник, лежить у підставі призми , має форму якої-небудь правильної фігури, замість площі в обчисленнях можна використовувати довжини ребер призми . Наприклад, при квадратному підставі площа у формулі попереднього кроку замініть другим ступенем довжини його ребра (a): H = V/a ?. А в разі прямокутника в ту ж формулу підставте твір довжин двох суміжних ребер підстави (a і b): H = V/(a * b).
3
Для обчислення висоти (H) правильної чотирикутної призми може виявитися достатнім знання повної площі поверхні (S) і довжини одного ребра підстави (a). Так як загальна площа складається з площ двох підстав і чотирьох бічних граней, а в такому многограннике підставою є квадрат, площа однієї бічної поверхні повинна бути дорівнює (Sa?)/4. Ця грань має два загальних ребра з квадратними підставами відомого розміру, значить, для обчислення довжини іншого ребра розділіть отриману площу на сторону квадрата: (Sa?)/(4 * a). Оскільки розглянута призма є прямокутної, то ребро обчисленої вами довжини примикає до підстав під кутом 90 °, тобто збігається з висотою багатогранника: H = (Sa?)/(4 * a).
4
В правильної чотирикутної призмі для обчислення висоти (H) досить знання довжини діагоналі (L) і одного ребра підстави (a). Розгляньте трикутник, утворений цієї діагоналлю, діагоналлю квадратного підстави і одним з бічних ребер. Ребро тут - невідома величина, що збігається з шуканої висотою, а діагональ квадрата, грунтуючись на теоремі Піфагора, дорівнює добутку довжини сторони на корінь з двійки. Відповідно до тієї ж теоремою висловіть шукану величину (катет) через довжини діагоналі призми (гіпотенузи) і діагоналі підстави (другий катет): H =? (L? - (A * V2)?) =? (L? -2 * a?).
Призма - це прилад, який розділяє нормальний світло на окремі кольори: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий. Це світлопроникний об'єкт, з плоскою поверхнею, яка переломлює світлові хвилі в залежності від їх довжин і завдяки цьому дозволяє побачити світло в різних кольорах. Зробити призму самостійно досить легко.
Вам знадобиться
  • Два аркуша паперу
  • Фольга
  • Стакан
  • Компакт Диск
  • Кавовий столик
  • Ліхтарик
  • Булавка
  • Вода
Інструкція
1
Призму можна зробити з простого склянки. Наповніть склянку водою трохи більше ніж наполовину. Помістіть склянку на край кавового столика так, щоб майже половина дна склянки повисла в повітрі. При цьому стежте, щоб стаканчик стояв на столі стійко.
2
Покладіть два аркуші паперу один за одним рядом з кавовим столом. Увімкніть ліхтарик і посвітити промінчиків світла крізь стакан, так, щоб він падав на папір.
3
Регулюйте положення ліхтарика і паперу до тих пір поки не побачите на аркушах веселку - так ваш промінь світла розкладається на спектри.