Як нанести ґрунтовку.

Грунтовка - це спеціальний склад на основі природних або синтетичних плівкоутворювальних речовин, застосовуваний перед нанесенням фарби або лаку. Щоб шар грунтовки добре тримався і виконував свою функцію адгезійного зчеплення, поверхня повинна бути ретельно підготовлена.
Вам знадобиться
  • - кисть;
  • - валик;
  • - шпатель;
  • - шпаклівка;
  • - хімічна смивка;
  • - шліфувальна машина;
  • - наждачний шкурка.
Інструкція
1
Перед нанесенням грунтовки на раніше забарвлену поверхню повністю видаліть лакофарбове покриття за допомогою хімічної змивки, будівельного фена або підручними засобами: скребком, шліфувальної машинкою.
2
Очищену стіну або підлогу відшліфуйте за допомогою наждачного шкурки і шліфувальної машини. Якщо нерівностей немає або вони незначні, приступайте до нанесення грунтовки.
3
Наносите ґрунтовку за допомогою валика або кисті, ретельно просочуючи підготовлену поверхню. Після нанесення першого шару дайте час йому просохнути. При температурі від 5 до 10 градусів грунтовка висихає протягом 3-4 діб. Якщо в приміщенні температура вище 20 градусів і низька вологість повітря, другий шар можна наносити вже через 24 години.
4
Лакофарбове покриття наносите за допомогою кисті, валика або фарбопульта відразу, як тільки грунтовка повністю просохне.
5
Якщо підлогу або стіни раніше не були пофарбовані, роботи з видалення старого шару вам проводити не доведеться. Рівну поверхню можна відразу покрити шаром грунтовки. Якщо є шорсткості або нерівності, спочатку проведіть роботи з вирівнювання за допомогою шпаклівки. Замість шпаклівки ви можете використовувати густу ґрунтовку , призначену для вирівнювання поверхонь, перепади в яких не перевищують 2 см. Густішу ґрунтовку наносите за допомогою шпателя. Висихати вона буде досить довго навіть при високій температурі, тому до нанесення шару рідкої грунтовки приступайте опісля декілька днів.
6
Добре заґрунтовані поверхні дозволяють значно заощадити лакофарбові склади, зчіплюють шорсткості, захищаючи їх від проникнення вологи, допомагають лаку або фарбі лягти рівним шаром. Грунтовка глибокого проникнення містить в своєму складі клей ПВА, який буквально пов'язує піщинки, порошинки та інші домішки на бетонній основі, роблячи поверхню ідеально рівною для подальшої обробки.