Як знайти шлях до файлу.

Повний шлях до файлу потрібен, як правило, щоб передати його в якості параметра якій-небудь програмі-обробнику. Найчастіше це завдання виникає при програмуванні якихось процесів, але іноді буває треба просто звірити місце розміщення об'єкта з шляхом, зазначеному в інструкціях. Цей параметр містить перерахування всіх каталогів, починаючи з кореневого, які потрібно послідовно відкрити, щоб дістатися до потрібного файлу.
Вам знадобиться
  • ОС Windows.
Інструкція
1
Скористайтеся «Провідником», якщо треба знайти повний шлях до файлу в операційній системі Windows. Відкрийте програму за допомогою «гарячих клавіш» Win + E або вибором пункту «Комп'ютер» в головному меню, що викликається клацанням по кнопці «Пуск». Якщо вам відомо що-небудь про місце розташування потрібного об'єкту, перейдіть по дереву каталогів якомога ближче до нього - це звузить діапазон пошуку, а значить, і час на цю процедуру.
2
В полі, розташованому правіше адресного рядка менеджера файлів, введіть назву файлу і дочекайтеся, поки програма перегляне всі вкладені каталоги і знайде об'єкти, в іменах яких є що-небудь схоже. Повний шлях буде поміщений в колонку «Шлях до папки» таблиці з результатами пошуку. Переписувати його вручну немає необхідності - клацніть цей рядок правою кнопкою миші, у випадаючому контекстному меню виберіть рядок «Властивості» і скопіюйте вміст поля «Розташування» відкрився вікна.
3
Якщо з якої-небудь причини ви змушені користуватися інтерфейсом командного рядка, задійте DOS-команду where. Їй потрібно задати параметр R, щоб зробити пошук файлу рекурсивним, тобто, щоб проглядалися всі вкладені папки. Крім нього обов'язково вкажіть назву потрібного файлу, а необов'язковим параметром може бути відома вам частину шляху до нього. Ця команда теж здійснює пошук, тому вказавши хоча б частину шляху, ви скоротите витрачений на неї час. Наприклад, якщо необхідно отримати повний шлях до файлу з назвою RM.csv, про який відомо лише, що він знаходиться на диску F, команда повинна бути написана так: where/R f: RM.csv
4
Набравши команду і її параметри, натисніть Enter і по закінченні пошуку знайдете повний шлях в наступному рядку інтерфейсу. На жаль, виділити і скопіювати тільки цей рядок тут не можна, тому клікніть правою кнопкою в будь-якому місці вікна, виберіть у меню команду «Виділити все», а потім натисніть Enter. Таким способом ви помістіть в буфер обміну весь вміст інтерфейсу командного рядка, яке в будь-якому текстовому редакторі можна очистити від зайвих рядків.