Як міряти тонування.

Тонування автомобіля - явище дуже популярне. Навіть незважаючи на всі пов'язані з ним обмеження. Адже за неправильно нанесену або занадто щільну тонування інспекція безпеки дорожнього руху визначила адміністративну відповідальність у вигляді штрафу. Однак саме пункт про вимір тонування і став найбільш спірним. Адже процедура ця не така проста, як здається.
Інструкція
1
При вимірюванні в першу чергу перевірте за допомогою спеціальних приладів під назвою «Блик», «Тонік» або «Світло» світлопропускання стекол. Тонування обов'язково повинна відповідати ГОСТу. По ньому світлопропускання вітрового скла складає не менше 75%. Скла, які не є вітровими, але входять в поле огляду водія та визначають передню оглядовість, повинні пропускати до 70% світла. Тонування інших стекол, не задіяних в управлінні автомобілем, законом не регламентується.
2
Ще одна важлива умова при вимірюванні тонування полягає в наступному: плівка не повинна спотворювати сприйняття оком водія основних кольорів - білого, жовтого, червоного, зеленого і блакитного.
3
Для того щоб правильно заміряти тонування , необхідно дотримати ряд умов. Всі вони прописані в Гості, що стосується даної проблеми. У момент виміру температура повітря повинна бути від +15 до +250 градусів Цельсія. Тиск повинен дорівнювати 86-106 кПа (від 645.1 мм рт.ст. до 795.1 мм рт. Ст.). А відносна вологість повітря повинна коливатися в межах від 40 до 80%.
4
Прилади, якими проводиться вимірювання, повинні бути сертифікованими і внесеними до спеціального реєстру. Пам'ятайте, що вимірювати тонування можете або ви самостійно, або співробітник технічної служби безпосередньо на посту ДПС. Самі ж інспектори торкатися до вашим стеклам приладом права не мають.
5
Безпосередньо процедура заміри виглядає наступним чином. До скла з внутрішньої сторони автомобіля прикладається прилад, включається і протягом певного часу вимірюється щільність тонировочной плівки. Результат висвічується на дисплеї. За результатами перевірки приймається рішення: виписати штраф або відпустити у зв'язку з тим, що все в нормі.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що штраф за неправильно нанесену тонування дорівнює 500 р. А з 1 липня 2012 року за новими правилами дорожнього руху крім такого адміністративного покарання будуть застосовувати ще й інше - зняття з автомобіля реєстраційних знаків до усунення причини.
Корисна порада
Якщо при вимірі тонування на вашому автомобілі було не виконана хоч одна умова даної процедури, прописане в Гості, то це цілком може стати підставою для відстоювання своїх прав у суді.