Як не проспати на роботу.

Якщо ви регулярно не можете вчасно прокинутися і спізнюєтеся на роботу , значить, не тільки не вмієте налагодити своє денний розклад і витримати режим. Непрямим чином ця проблема може свідчити і про вашу неорганізованості. Постійні запізнення з цієї причини можуть стати приводом для керівництва запідозрити вас в наплювацьке ставлення до посадових обов'язків.
Інструкція
1
Напевно, на прикладі переведення годинників на літній і зимовий час ви вже зуміли переконатися в тому, що організм спокійно може пристосуватися до нового розпорядку, і на це йому буде потрібно не більше двох-трьох днів. Якщо систематичні запізнення на роботу стали вже серйозною проблемою, змініть свій режим дня і почніть лягати раніше на годину, а то й на два. Ви трохи втратите, якщо не просидите допізна перед телевізором або перед монітором комп'ютера, займаючись інтернет-серфінгом.
2
Розподіліть свій час таким чином, щоб спати повноцінно, і на сон відведіть не менше 8 годин. Цього достатньо, щоб виспатися і відновити сили. Намагайтеся перед сном прогулятися або трохи побігати на вулиці. Свіже повітря і фізичні вправи наситять кров киснем і допоможуть швидше заснути. Спіть теж завжди при відкритій кватирці, сон ваш буде міцним.
3
Якщо ви все одно насилу піднімаєтеся вранці, купіть собі особливо «голосистий» будильник. Ставте його подалі від ліжка, щоб вранці не було спокуси просто простягнути руку і вимкнути його. Якщо вам доведеться встати, навіть з метою змусити його замовчати, це все одно вже допоможе вам прокинутися.
4
Постарайтеся почати вставати хвилин за 15-20 раніше розрахункового години. Це дозволить вам не поспішати і зробити процес пробудження, вмивання, сніданку та приготування до роботи впорядкованим і розміреним. Коли у вас буде час, ви зможете відчути і відчути задоволення від ранку, від початку нового, прекрасного дня. На це ніколи не вистачає часу, коли збираєшся в поспіху. Вам просто сподобається вставати рано, і це увійде в звичку.
5
Якщо жоден із способів вам не допомагає, то задумайтеся про те, щоб змінити роботу . Психологи вважають, що міцний сон в ранкові години робочого дня пов'язаний з підсвідомим небажанням йти на нецікаву і нудну роботу . Якщо це так, то ніякі хитрощі вам не допоможуть, не обманюйте себе і почніть шукати роботу до душі.
Одні люди здатні прокидатися за першим сигналом будильника і навіть на кілька хвилин раніше за нього, інші - весь час відтягують цей момент в надії поспати довше. І якщо для перших процес пробудження дається відносно легко, то для других він кшталт подвигу.
Інструкція
1
Своєчасний підйом на роботу - запорука вдалого дня, а щоб встати вчасно, необхідно як слід виспатися. Не дарма ж існує приказка «ранок починається ввечері». Тому якщо ви насилу піднімаєтеся з ліжка, то слід переглянути розпорядок дня, зокрема вечора. На сон бажано відводити не менше 7 годин, тому не дивуйтеся, якщо організм починає «бунтувати» при недосип. А постійне обмеження часу нічного відпочинку може призвести до депресивного стану і хронічної втоми.
2
Підготуйтеся до майбутнього сну: за годину до нього вимкніть телевізор і комп'ютер. Найкраще це час зайняти косметичними процедурами, прослуховуванням спокійної музики, читанням книг. Небажано вживання бадьорять напоїв. І хоча перші глотки кави здатні викликати сонливість, якість вашого сну після них опиниться під загрозою.
3
Подумки налаштуйтеся на ранковий підйом і задайте його час. Робіть так кожен раз перед сном: це дозволить вам «настроїти» ваші внутрішні годинник і з часом ви навчитеся прокидатися раніше будильника.
4
Руки геть від будильника! Зайві п'ять хвилин нічого не вирішать - це всього лише звичка, яка створює ілюзію продовження сну. Насправді, якщо систематично відсувати час підйому з ліжка, то можна і зовсім проспати на роботу. Просто в певний момент ваш мозок перестане вловлювати повторний сигнал або ви почнете відключати будильник на автопілоті.
5
Після пробудження не робіть різких рухів. Потягніться, не відкриваючи очей, відчуйте кожну клітину вашого тіла, уявіть, як всередині розливається сонячне світло. Потім відкрийте очі, озирніться, включіть лампу.
6
Відкрийте вікно - впустіть в кімнату чисте повітря. Якщо вже розвиднілось, розсуньте штори.
7
Наведіть своє тіло в порядок: прийміть душ, зробіть всі інші гігієнічні процедури.
8
Увімкніть бадьорить музику, яка вам допоможе остаточно прокинутися і налаштуватися на новий день.