Як зупинити кров у дитини.

Як правило, перша реакція на носова кровотеча панічна. Кров приємних почуттів не викликає, а якщо вона з'являється на обличчі дитини - хвилювання неминуче. Але всі емоції потрібно залишити і приступити до виконання головного завдання - зупинці крові.
Інструкція
1
У першу чергу заспокойтеся самі і заспокойте дитини. Адже насправді страшного нічого не сталося. Зрозумійте, коли малюк схвильований і плаче, його серце б'ється набагато сильніше і частіше, у зв'язку з цим підвищується артеріальний тиск, що призводить до збільшення втрати крові.
2
Посадіть дитини, голову його нахиліть вперед, щоб кров змогла вільно витікати з ніздрі. Помиляється той, хто вважає, що голову необхідно закидати назад. Таке положення тільки спровокує потрапляння крові в дихальні шляхи.
3
Холод здатний зменшити циркуляцію крові, тому цілком можете використовувати лід, холодне мокрий рушник і т.п. Обережно прикладіть холодний предмет до носі, лобі або шиї дитини. Головне, щоб ноги у нього знаходилися в теплі.
4
Зніміть з малюка тісний одяг і на кілька хвилин відкрийте вікно, забезпечивши тим самим потік свіжого повітря в приміщення.
5
На 10 хвилин акуратно притисніть ніздрю носа до перегородки. Після здавлювання судин слизової оболонки носа утворюється кров'яний згусток, завдяки чому кровотеча швидко зупиниться.
6
Якщо кров довго не зупиняється, покладіть в кожну ніздрю дитини тампон, попередньо змочивши в судинозвужувальні розчині або розчині перекису водню.
7
Якщо протягом 10-15 хвилин кровотеча не зупиняється або при маніпуляціях з носом ви відчуєте зміщення носових хрящів у дитини, або намацаєте чужорідний предмет - не беріться впоратися з проблемою. Викличте лікаря.
8
Коли кровотеча у дитини зупинено, обов'язково розберіться в причинах його появи. Як правило, носові кровотечі викликають: травми носа, голови, простудні захворювання, алергічні реакції, сухість повітря, активні фізичні вправи і наявність сторонніх предметів в носі.