Як не заразитися від папуги.

Спілкування з живуть удома тваринами приносить радість, допомагає зняти стрес. Разом з тим, люди іноді не замислюються, що занадто тісний контакт з вихованцем може бути небезпечний. В природі хворих інфекційними захворюваннями птахів небагато. Чого не можна сказати про пташиних ринках і зоомагазинах. Недотримання норм вмісту і санітарії, а також застосування антибіотиків широкого спектра дії призводить до виникнення нових стійких штамів мікроорганізмів, які можуть передаватися людині.
Інструкція
1
Занадто близький контакт з папугами іноді закінчується плачевно для людини. Ви можете заразитися орнітозом, якщо птах виявиться носієм цього захворювання. Інфекція вражає легені і центральну нервову систему людини. Передається повітряно-пиловим шляхом, виліковується насилу.
2
Не купуйте папугу на пташиному ринку. Найкраще це зробити в розпліднику або спеціалізованому магазині. Купуючи птицю, попросіть у продавця ветеринарний паспорт та сертифікат CITES. Вони повинні бути у кожного виставленого на продаж тваринного і доводять його законне походження. Більшість великих папуг на пташиних ринках ввезено контрабандним шляхом. Під час транспортування вони могли «підхопити» інфекцію.
3
У будь-якому випадку, спочатку огляньте папугу. На момент покупки птах повинна бути здорова. Млявість, помутніння очей, облисіння, слизові виділення на ніздрях, набряки на повіках - ознаки нездоров'я. Особливо має насторожити, якщо птах чхає, жадібно п'є, дихає важко, з хрипами, надовго застигає в неприродній позі. Швидше за все - це інфекція. Оскільки декоративні птахи практично не спілкуються один з одним, ризик зараження папугу після покупки невеликий.
4
Будинки джерелом зараження для людини можуть стати випорожнення птахів. Якнайчастіше прибирайте в клітці. Робіть це в рукавичках. Після прибирання вимийте руки з милом.
5
Не дозволяйте папузі клювати їжу зі столу і пити зі склянок. Слина птахів, що є носіями захворювання, становить небезпеку для людини. Але найвірніший шлях «заробити» орнітоз або інше захворювання - годувати і напувати папужки з власного рота, як це роблять деякі господарі.
6
Зараження орнітозом від папуг трапляється не часто. Тим не менш, це можливо. Але якщо дотримуватися всіх правил безпеки, то спілкування з живуть удома птахами принесе вам багато приємних хвилин.