Як облаштувати клітку для папуги. з чого краще зробити клітку для папуги.

Папуги - наймиліші створення, за якими надзвичайно цікаво спостерігати. Але тільки у випадку, якщо їх утримувати в адекватних умовах. Взявши птицю в будинок, ви тим самим зобов'язалися нести відповідальність за її добробут і здоров'я. А тому повинні подбати і про належному догляді, правильно обладнавши житло для вашого вихованця.
Вам знадобиться
  • - клітина;
  • - годівниці;
  • - поїлка;
  • - дерев'яні жердочки;
  • - дзеркальце;
  • - дзвіночок;
  • - ванночка для купання.
Інструкція
1
Перед тим як принести в будинок папугу , придбайте для нього клітку. В ідеалі клітка повинна бути прямокутної форми (в висоту більше, ніж в довжину і ширину), досить містка. Врахуйте, що в маленькій клітці птахові буде незручно - їй доведеться частіше сидіти на жердинці, мало рухатися, а це ніяк не сприяє підтримки її здоров'я.
2
Намагайтеся вибирати клітини, зроблені з металу і пластика. Пластикові клітини можна мити, за ними взагалі легше доглядати, ніж за дерев'яними.
3
Подбайте про дерев'яні жердинках. Їх має бути декілька, щоб птах міг стрибати по клітці, перелітати з жердки на жердинку. Розташовуйте їх якомога далі один від одного і неодмінно добре закріплюйте. При цьому важливо, щоб жердочки не знаходились над годівницею і поїлкою, щоб послід не забруднювати воду з їжею.
4
Знайдіть в клітці місце частка поїлки і годівниць. Поїлка необхідно спеціальна, пташина. Автопоїлка, призначена для гризунів, птахам не підходить.
5
Поставте або повісьте годівниці. Любителі папуг рекомендують, щоб годівниць було три - для різних видів кормів. Перша призначена для мінеральних підгодівель (вугілля, яєчна шкаралупа, пісок тощо), друга - для соковитих або м'яких кормів, а третя - для базового корму. Оптимальні годівниці, що кріпляться до прутів клітки і зроблені з пластику. Хоча можна використовувати жерстяні і маленькі керамічні ємності, розташовуючи їх на дні клітки.
6
Подбайте про ванночці-купальні для папугу . Небажано залишати її в клітці надовго. Краще прибирати відразу після того, як папуга викупався, і кожен раз перед купанням наповнювати ємність свіжою водою.
7
Обов'язково повісьте в клітці декілька іграшок для вихованця: дзеркальця, дзвіночки тощо. Папуги обожнюють такі речі. Головне, прослідкуйте, щоб іграшка не була надто великою або голосної, інакше вихованець може просто її злякатися.
Корисна порада
Не забувайте, що клітина повинна знаходитися в освітленому, теплом і сухому місці, подалі від протягів. Якщо в будинку є інші вихованці (наприклад, коти), неодмінно проконтролюйте, щоб вони не дісталися до птаха і не нашкодили їй.