Як визначити в квартирі північ.

Визначити, як квартира розташована відносно сторін світу, досить просто. Як правило, приблизно це і так ясно, якщо орієнтуватися по сонцю, але якщо потрібні висока точність, то можна скористатися додатковими методами.
Вам знадобиться
  • - компас,
  • - смартфон з GPS,
  • - комп'ютер з виходом в інтернет,
  • - ручка або олівець.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб визначити північ , який першим приходить в голову - скористатися компасом. На приладі вітчизняного виробництва північ позначений як С, іноземною - N. Пристрій напевно є у кожного любителя походів на природу, також їм в декоративних цілях деколи оснащуються сувенірні настільні годинники. Буває, що виробники поміщають компас на звичайні наручні годинники.
2
Якщо старого доброго магнітного компаса під рукою немає, то напевно є його електронний замінник. GPS-пристрої сьогодні є практично в кожному смартфоні, тому, швидше за все, у когось з членів сім'ї обов'язково є в телефоні електронний компас, який допоможе точно визначити, де в квартирі північ . Іноді, щоб пристрій спрацював вірно, потрібно трохи походити по будинку з включеною функцією компаса.
3
Жителям мегаполісів і великих міст доступний ще один спосіб визначити північ , який якихось кілька років тому багато хто визнав би екзотичним. Відкрийте Яндекс. Карти або Google.Maps і знайдіть там свій будинок. Зіставте його розташування з картою, так ви відразу зрозумієте, де в квартирі північ .
4
За відсутності технічних пристроїв старі добрі емпіричні методи ще нікого не підводили. Можна визначити сторони світу по сонцю. Правда, найкраще це робити в дні весняного і осіннього сонцестояння - так результат буде найбільш точним. Справа в тому, що влітку і взимку траєкторія сходу і заходу сонця кілька зміщується. Але якщо астрономічної точності не потрібні, то можна визначити північ і влітку. Сторона, з якою світило з'являється вранці, буде сходом. Якщо встати особою на схід, то зліва від вас виявиться північ ная частина квартири.
5
Якщо вдома є вікна, світло в які потрапляє опівдні, то візьміть ручку, встановіть вертикально на будь-яку поверхню і простежте за тим, куди вкаже її тінь. Саме там в квартирі і знаходиться північ .
Навіщо людині вміти визначати сторони світу і, зокрема, визначати південь? Приводів безліч - від спроби правильно розташувати меблі в квартирі, згідно з канонами фен-шуй, до знаходження шляху додому у випадку, якщо він раптом заблукав у лісі. Давайте навчимося знаходити, скажімо, південь.
Інструкція
1
Перший спосіб передбачає наявність компаса. Покладіть його на рівну поверхню і дайте стрілці заспокоїтися. Її синій або незабарвлений кінець буде вказувати на букву N ("nord" - північ), а червоний - на букву Z ("zuiden" - південь).
2
Другий спосіб - по сонцю. В старовину південний напрямок називали полуднем, а замість «піти на південь», говорили - «піти на полудень». Тому що перебуваючи в зеніті свого денного шляху по небу (а цей час припадає на полудень), сонце точно вказує на південь.
3
Ще один спосіб - орієнтування по зірках. У північній півкулі є два сузір'я, всю ніч залишаються високо в небі - Велика і Мала Ведмедиці. Сама остання зірка (кінчик ковша) в сузір'ї Малої Ведмедиці - Полярна. Саме вона вела древніх мореплавців, оскільки незмінно вказувала напрямок на північ. Відповідно, повернувшись до неї спиною, ви будете дивитися чітко на південь.
4
Перебуваючи в лісі, можна визначити місцезнаходження півдня за непрямими ознаками. Наприклад, південна сторона зустрінутого вами мурашника буде пологішій, ніж північна. А ось мох воліє рости з північної сторони дерев і пнів. Відповідно, сторона деревного стовбура, протилежна зарослої мохом, буде південній.