Як відкрити візу в Чехію.

Чеська Республіка входить до складу Європейського союзу, тому на в'їзд туди потрібно шенгенська віза. Незалежно від терміну дії візи, видається вона тільки в посольстві цієї країни чи офіційних візових центрах.
Вам знадобиться
  • - російський і закордонний паспорт;
  • - довідка з місця роботи;
  • - виписка з банківського рахунку;
  • - 2 кольорові фотографії;
  • - бронь готелю, квитків або запрошення;
  • - анкета-заява встановленого зразка;
  • - від 35 до 70 євро.
Інструкція
1
Процес отримання візи можна провести самостійно або за допомогою туристичного агентства. Збирати пакет необхідних документів вам доведеться самому в будь-якому випадку, різниця лише в тому, що представник фірми віднесе вашу заяву в посольство Чехії. Природно, за певну плату.
2
Підготуйте документи для візи. Стандартний перелік включає в себе російський і закордонний паспорт, дві кольорові фотографії, довідка з роботи про середній заробіток і виписка з рахунку в банку. Необхідний також документ, що підтверджує той факт, що ви не залишитеся в Чехії довше покладеного терміну. Це можуть бути квитки на літак в обидва кінці, бронь готелю або запрошення. Залежно від типу візи і характеру поїздки документи на її оформлення можуть трохи відрізнятися. Точний перелік можна дізнатися на офіційному сайті посольства.
3
Якщо ви вирішили звернутися за допомогою в туристичну фірму, укладіть з нею договір на представлення ваших інтересів в посольстві, віддайте перераховані вище документи, заповніть заяву-анкету і оплатіть вартість послуги. Після цього вам залишиться тільки чекати паспорта з проставленою в ньому візою.
4
Для самостійного отримання шенгенської візи замовте квиток в обидва кінці і забронюйте номер в готелі. Копії броні потрібно буде надати в посольство.
5
Запишіться на подачу документів не пізніше, ніж за 15 днів до передбачуваної поїздки. Зробити це можна за телефоном +7 495 504 36 54. Якщо з вами полетять діти, їх теж потрібно вказати при записі. Зверніть увагу, що при подачі документів потрібно буде присутній особисто.
6
Заповніть візову анкету. Її бланк можна отримати в консульському відділі посольства або завантажити з офіційного сайту, пройшовши за посиланням, зазначеної в кінці статті. Дану анкету можна заповнити від руки або на комп'ютері. Потім роздрукуйте і підпишіть її.
7
Прийдіть на співбесіду в призначений вам день, заплатите консульський збір, розмір якого варіюється від 35 до 70 євро (залежно від виду візи), віддайте співробітникові вашу заяву-анкету та всі необхідні документи.
8
Якщо з документами все буде в порядку, вам видадуть візу на в'їзд в Чехію. Розгляд заяви може зайняти кілька днів.
Корисна порада
Якщо у вашому місті є візовий центр Чехії, ви можете подати документи на отримання візи туди. Це позбавить вас від необхідності їхати в посольство.
Чехія - одна з найкрасивіших країн Європи, туристичний сезон у якій відкритий цілий рік. Вона радує незвичайною і трохи казкової архітектурою, різноманітними історичними пам'ятками, культурними заходами і смачними стравами місцевої кухні. Однак щоб насолодитися всім цим, громадянам РФ необхідно спочатку отримати візу.
Інструкція
1
У Чехії діє шенгенська віза, тип якої залежить від мети поїздки та її тривалості. Для прибуття в країну з метою туризму, лікування або відвідування проживають там родичів і друзів вам видадуть короткострокову візу терміном на 90 днів. Для проживання в Чехії або тривалої роботи в даній країні необхідно буде отримати довгострокову візу.
2
Отримати шенгенську візу на в'їзд до Чехії можна двома способами - за допомогою туристичної агенції і самостійно. Перший спосіб особливо практикується в тому випадку, якщо ви їдете в подорож по путівці - тоді співробітники турагентства самостійно оформляють вам візу за певний відсоток, включений у вартість путівки. Вам потрібно буде надати всі необхідні для візи документи та сплатити консульський збір.
3
Самостійно оформити візу в Чехію також нескладно. Для цього необхідно зайти на сайт офіційного посольства цієї країни в Москві, ознайомитися з переліком документів для отримання візи, залежно від мети вашої поїздки. Як правило, для візи потрібно закордонний паспорт, копія російського паспорта, фотографії певного формату, довідка з місця роботи, виписка з банківського рахунку, підтвердження про бронювання готелю і інші документи. Перелік документів для дітей, працюючих і непрацюючих дорослих може трохи відрізнятися.
4
Там же слід завантажити анкету встановленого зразка, заповнити її на комп'ютері, роздрукувати і підписати. Анкету також можна отримати в консульському відділі візового центру і заповнити латинськими прописними буквами. Після цього необхідно записатися на прийом у посольство або у візовий центр Чехії, якщо він є у вашому місті, за вказаними на сайті телефонами. Потім потрібно прийти у встановлений час з пакетом необхідних документів та сплатити консульський збір. Через кілька днів вам повернуть закордонний паспорт з візою або без неї, якщо співробітники посольства вирішать не пускати вас в країну.