Як позбутися від водоростей в акваріумі.

Краса акваріума може бути зіпсована бурхливим розростанням водоростей . Вода набуває зеленого кольору, іноді каламутніє, а стінки акваріума, рослини і камені обростають непривабливим нальотом або брудними нитками. Зовсім видалити водорості в акваріумі неможливо, але якщо вчасно вжити відповідних заходів, їх зростання можна обмежити.
Інструкція
1
Синьо-зелені водорості в акваріумі ростуть під посиленим освітленням. Тому боротьбу з ними потрібно починати з зменшення світлового дня до 8 годин, повної заміни природного освітлення на штучне. Бурі водорості, навпаки, люблять низьке освітлення, і боротися з ними потрібно посиленням інтенсивності ламп.
2
Важливо стежити за тим, щоб риби поїдали весь корм, так як гниють залишки тільки сприяють харчуванню й небажаному зростанню нижчих рослин.
3
Можна посадити в акваріум конкурентів водоростей - вищі швидкорослі рослини і створити їм хороші умови для росту, а поголів'я риб на час зменшити. Одночасно замінювати щодня десяту частину води і чистити грунт.
4
Є риби, які годуються водоростями, наприклад, сіамський або китайський водорослееда, Отоцинклюс, літаючі лисички, соми-плекостомус. Навіть живородки, такі як моллинезии і меценосци, активно об'їдають ниткоподібні обростання.
5
Так само знищать водорості дафнії, але перед тим, як їх запустити в акваріум, всіх риб потрібно тимчасово видалити.
6
Знижують кількість водоростей в акваріумі равлики-котушки і ампулярії. Щоб вони змогли повністю стримувати зростання водоростей , потрібно мати їх величезна кількість, а це не естетично для зовнішнього вигляду.
7
Дуже ефективною є хімічна обробка акваріума. Є багато препаратів, дія яких спрямована на знищення водоростей , але через якийсь час водорості знову почнуть захоплювати акваріум, з'явившись з уцілілих суперечка. Крім цього, деякі рослини не витримують хімічне отруєння і гинуть.
8
Трудомістким, але безпечним методом боротьби з деякими водоростями є їх ручне видалення: соскабливание зі стінок скребком або намотування довгих ниток на паличку.