Як вставити лінзу в оправу. Як поставити скло очок в оправу.

Як правило, скла в оправу очок вставляють у спеціальній майстерні. Але іноді скла випадають в самий невідповідний момент - в цьому випадку ви зможете легко вставити їх назад, для цього знадобиться лише розібратися в конструкції оправи.
Вам знадобиться
  • - лінзи;
  • - оправа окулярів;
  • - викрутка;
  • - прозорий лак для нігтів;
  • - волосінь;
  • - нагрівальний прилад.
Інструкція
1
Якщо скло просто випало, уважно огляньте оправу , щоб зрозуміти, як воно було закріплено. Найпростіше вставити скло в оправу , фіксуючу лінзи за допомогою маленьких гвинтиків. За допомогою підходящої викрутки відкрутіть гвинт до кінця і прикладіть випало скло.
2
Міцно затисніть краю оправи пальцями і вставте гвинт. Акуратно закрутіть його якомога щільніше. Якщо він занадто малий, скористайтеся пінцетом або щипцями. Щоб він більше не відкручувався самостійно, попередньо змастіть його прозорим лаком для нігтів.
3
Можливо, скла у вашій оправі кріпилися таким чином: вгорі по металевій оправі, а внизу - за допомогою товстої прозорою волосіні, що проходить по пазу в торці лінзи. У такому випадку, щоб зафіксувати скло, спробуйте замінити волосінь на нову, зафіксувавши її краї в спеціальних отворах в оправі.
4
Спочатку просмикніть волосінь в отвори з одного боку, натягніть, всуньте в перший отвір з іншого боку. Притримуючи волосінь пальцем, обріжте коротко кінчик і, відтягнувши край оправи, просуньте кінчик в друге отвір.
5
Найскладніше вставити скла в пластикову цільну оправу , спочатку спробуйте просто закріпити лінзи вручну. Прикладіть одну з широких кромок до оправи, а другий заштовхувати всередину, прикладаючи силу (в розумних межах).
6
Спробуйте зробити це в різних напрямках - нерідко цей спосіб приносить швидкий результат, але можна зламати оправу або скло. Якщо окуляри вам дороги - краще віддайте в майстерню.
7
Щоб пластмаса розширилася і стала більш м'якою, трохи нагрійте її і знову спробуйте зафіксувати скло. Врахуйте, що при цьому отвір стане більше, і лінза, швидше за все, буде випадати все частіше і частіше.
Корисна порада
Не варто вставляти скла в оправу самостійно, якщо є додаткові вимоги - різні діоптрії на очах, нестандартне відстань між зіницями, астигматизм. У цьому випадку зверніться до фахівців, інакше можна зіпсувати свій зір.