Як визначити, де фаза.

Електричні прилади, що працюють від змінного струму, оточують нас всюди. При їх підключенні необхідно розрізняти три типу проводів, які існують в сучасній побутової електропроводці. Це «фазний», «нульовий» і «заземлення».
Вам знадобиться
  • - вольтметр;
  • - індикаторна викрутка;
  • - картоплина.
Інструкція
1
Скористайтеся найдоступнішим методом визначення фази і відрізните провідники по кольоровому маркуванню проводів. Пам'ятайте, що фазний провід має чорно-коричневі тони, «нульовий» маркований синім кольором, а дріт заземлення забарвлений в жовто-зелені тони. При одноколірної проводці на кінцях ниток електричної магістралі зазвичай встановлені спеціальні ізоляційні трубочки - кембрики, які мають відповідну колірну індикацію.
2
Якщо електрична лінія не маркована кольором, визначте її фазний елемент за допомогою вольтметра. Налаштуйте прилад на відповідну напругу і заміряйте його значення між двома довільно взятими проводами. Нерухома стрілка вольтметра сигналізує про використання «нульового» і дроти заземлення.
3
Відповідний завмер між фазним і «нульовим» проводами, а також між двома фазними елементами електричного кола покаже різницю потенціалів, про що сигналізує коливання стрілки приладу. Врахуйте, що завмер з проводом заземлення покаже на шкалі вольтметра велику різницю.
4
Якщо неможливо використовувати вольтметр, застосуйте звичайну індикаторну викрутку. При взаємодії з фазним елементом електричного кола лампочка індикатора загориться. Недолік цього варіанту в тому, що ідентифікувати заземляющий і «нульовий» провід індикаторної викруткою не можна.
5
У крайніх випадках використовуйте альтернативний, але пов'язаний з підвищеною небезпекою метод визначення «фази». Обесточьте електричні дроти і вставте їх в свіжий зріз картоплини на деякій відстані один одного, не допускаючи виникнення короткого замикання. На одну-дві секунди подайте на дроти напругу. Визначте фазний елемент електричного кола по посинілі біля нього ділянці картоплини.