Як потрібно поливати Кактус.

Сімейство кактусових об'єднує близько трьох тисяч видів багаторічних сукулентів, батьківщиною яких вважається Північна і Південна Америка. Завдяки своїй декоративності і різноманітності форм ці рослини досить популярні в кімнатному квітникарстві. Кактуси добре пристосовані до посушливого клімату, що доводиться враховувати при їх кімнатному вирощуванні. Зокрема, для цих рослин важливий правильний полив.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - торф;
  • - дренаж;
  • - деревне вугілля.
Інструкція
1
Для поливу кактусів використовується пом'якшена вода кімнатної або трохи вище кімнатної температури. У зимовий період рослини поливають більш теплою водою. Для пом'якшення водопровідної води додайте в неї невелика кількість торфу і дайте відстоятися протягом доби.
2
Режим поливу кактусів залежить від температури повітря, освітленості, пори року і розмірів рослини. Влітку, в сонячну теплу погоду, рослини поливають щодня. Найкраще це робити вранці, тоді грунт в контейнерах встигне висохнути до вечірнього пониження температури. Дрібні кактуси, що ростуть в дрібних горщиках, в період активного росту рекомендується додатково обприскувати.
3
У похмуру погоду кактуси можна не поливати. Рослини, винесені влітку на відкрите повітря, слід прикривати від дощу поліетиленовою плівкою.
4
Режим поливу залежить і від матеріалу, з якого виготовлений квітковий горщик. Грунт в глиняних контейнерах висихає швидше і рослини, висаджені в такі горщики, потрібна більша кількість води, ніж кактусам, зростаючим в пластикових ємностях.
5
У міру зниження середньодобової температури полив слід скоротити. Взимку, в період спокою, кактусам може пошкодити зайва вологість, а тому великі рослини поливають два-три рази за всю зиму. Грунт, в якій ростуть дрібні екземпляри, буде потрібно зволожити не більше двох разів на місяць. Непоганий підказкою в цей час може послужити календар із зазначеними на ньому днями поливу кактусів.
6
Надмірна вологість ґрунту і вода, застояна в нижній частині квіткового горщика, можуть стати причиною загнивання рослини. Щоб цього не сталося, перед посадкою кактуса в ґрунтову суміш заповніть частину контейнера дренажем. У цій якості використовується керамзит, цегляна крихта або дрібний щебінь. В дренаж можна додати трохи подрібненого деревного вугілля. Запобігти підгнивання стебла допоможе пісок або дрібний щебінь, розсипаний по поверхні грунту.
7
Рослина, пошкоджене гниллю, можна врятувати, обрізавши його до здорових тканин. Підсушіть кактус на повітрі протягом декількох днів і помістіть для вкорінення в контейнер, поставлений в освітлене місце. Як субстрат покладіть на дно контейнера зім'яті в грудки паперові серветки без ароматизатора.
Найбільша помилка більшості людей в тому, що кактус дуже невибаглива рослина, яка не потребує особливого догляду. Насправді, кількість і якість поливу кактуса визначається його видом і порою року.

Правильний догляд за кактусом

Однією з найпоширеніших помилок є переконання, що за кактусами доглядають, як і за іншими домашніми рослинами. І в більшості випадків це дуже шкодить рослині. Кактуси потрібно поливати, але в міру, і якщо ви робите розклад поливання для рослин, для кактуса потрібно його зробити окремим. Якщо кактус стає млявим і зморщеним - це ознака того, що ви його занадто багато поливаєте, якщо ж він починає сохнути, значить - води занадто мало. Кактус можна поливати тільки в тому випадку, якщо рослина повністю здорове. Після пересадки в інший горщик або після хвороби краще деякий час рослина не поливати. Воду вбирають тільки абсолютно здорові корені. Як знайти оптимальний для кактуса режим поливу - дуже складне питання, і найчастіше його можна дізнатися тільки з часом і досвідом. Так як при різних умовах вимоги у рослини теж різні. Найпоширенішим методом відходу є імітація природного середовища для рослини залежно від сезону.

Сезонні поливи

Кактус необхідно поливати, коли прийшла весна - температура підвищується, стає довший світловий день, а рослина починає прокидатися після зимівлі. При цьому потрібно не поспішати, а уважно спостерігати за рослиною. Щоб розбудити кактус, робіть невеликі обприскування рано вранці. Конденсат буде стікати до основи і дасть сигнал рослині про наближення весни. Після того як з'являться нові голки або маленькі бутони, можна добре полити грунт. При цьому можете не економити, так як перший полив повинен бути хорошим, щоправда, за умови, що добре працює дренаж води. Якщо в грунті довго залишається вода - це призведе до загнивання корней.Весной потрібно особливо ретельно стежити за температурою повітря, адже якщо рясно полити кактус при низькій температурі (менше + 10оС), рослина може погібнуть.Летом кактус можна поливати частіше, при цьому дотримуючись просте правило - ніколи не поливати мокру або навіть вологу землю. Поливати можна як через грунт, так і через піддон. Обидва методи мають свої плюси і недоліки, тому, якщо рослина добре реагує на обидва методи, їх краще комбініровать.С приходом осені кактус потрібно поливати все рідше і зменшувати кількість води. Рослина має бути підготовлено до зими. До листопада грунт має бути вже сухою. Зима - це період спокою для кактуса, і якщо ви поступово зменшували його полив, то кілька місяців без води ця рослина перенесе легко. Важливим умовам при цьому є можливість знайти для кактуса прохолодне місце, де температура не буде вище + 18оС, тому з підвіконня його краще прибрати.