Як бронювати ж/д квиток.

Бронювання залізничних квитків доступно тільки одним способом - за телефоном цілодобового сервісного центру. Придбання проїзних документів можливо і через інтернет, але в разі відмови від них повернення грошових коштів на карту буде здійснений протягом 7-30 календарних днів.
Інструкція
1
Скористайтеся системою пошуку вільних місць у поїздах далекого прямування на офіційному сайті ВАТ «Російські залізниці». Для цього введіть у відповідні поля пункт відправлення і пункт призначення, дату від'їзду. Якщо по запитом не буде знайдено вільних місць на яке вас номер, виберіть інший варіант подорожі.
2
Зателефонуйте до Єдиного інформаційно-сервісний центр ВАТ «Російські залізниці» по телефону 8-800-775-0000. Дзвінок на території Росії безкоштовний, обслуговування надається в будь-який час доби.
3
Дочекайтеся відповіді оператора, повідомте йому номер поїзда, дату від'їзду, пункт відправлення та призначення. Продиктуйте паспортні дані пасажирів. Після закінчення введення даних оператор підтвердить факт бронювання і озвучить підсумкову вартість проїзних документів.
4
Майте на увазі, що забронювати квитки можна лише на поїзди далекого прямування, які проходять по території Російської Федерації, країн СНД і Балтії. Не можна забронювати квиток на поїзд Москва - Калінінград, що проходить транзитом по територію Литви, і на поїзди, що прямують до Європи.
5
Відвідайте сервіс-центр залізничного агентства. Пам'ятайте, що ви повинні зробити це протягом трьох діб з моменту бронювання квитків .
6
Сплатіть вартість залізничних квитків .
7
Отримайте квитки на руки, перевірте правильність паспортних даних та прізвищ пасажирів.
8
Придбайте квиток на сайті ВАТ «РЖД» або Московського залізничного агентства. Для здійснення операції потрібна реєстрація. Оплата здійснюється за допомогою банківської карти. Майте на увазі, що після оплати необхідно отримати квитки на підставі бланка замовлення, який прийде на електронну пошту.
Будь-який мандрівник, плануючи поїздку, бажає заощадити. Бронювання - це одна з можливостей заощадити. Крім того, забронювавши собі квиток або місце в готелі, ви можете бути впевнені, що вони будуть за вами закріплені.
Інструкція
1
Процес бронювання простий. Заходьте на будь-який сайт, на онлайн-продажу квитків, реєструєтеся на ньому. Потім вводите пункти відправлення та прибуття (призначення), вибираєте дату, час, авіакомпанію і натискаєте «забронювати». На цій сторінці потрібно ввести дані пасажира, спосіб і місце доставки. Після цього менеджери компанії зв'язуються з вами і уточнюють способи оплати і час, коли ви оплатите квиток.
2
Для не особливо досвідчених у польотах нагадаємо, що є 3 класу обслуговування: перший, бізнес-клас і економ. Але при цьому не всі знають про класи бронювання. Ці класи відрізняються можливістю змінювати політне розклад квитка та багато інших можливостей. Так, в літаку в одному класі обслуговування можуть летіти пасажири, заплативши різну суму за 1 квиток. Причому, різниця суттєва. Так пасажир, який купив квиток класу бронювання Y за 1200 доларів в економ класі зможе поміняти дату польоту протягом усього року, полетіти літаком іншої авіакомпанії, повернути частину квитка і так далі. Все це він зможе зробити, не виплачуючи штрафів. Викупити квиток він зможе в день вильоту.
3
Квитки , заброньовані V-класом, коштуватимуть 400 доларів, але при цьому, здати квиток або змінити дату без штрафу не вийде. При цьому, забронювати квиток можна не раніше, ніж за 2 місяці, а викупити не пізніше 3 дні до вильоту.
4
Поруч у крісло з двома попередніми пасажирами може сісти пасажир, який заплатив 300 доларів. Це бронювання класу T. Тут ще більше обмежень, але найголовніше - викуповувати квиток потрібно в день броні. Тим не менш, він купить квиток в 4 рази дешевше, ніж пасажир, який має бронь класу Y. Чи варто говорити, що обслуговувати їх будуть абсолютно однаково?
5
Що стосується правил броні, то є кілька загальних рекомендацій: 1. Бронювати потрібно заздалегідь, щоб заощадити; 2. Дешевше квитки, в яких прибуття припадає на ніч з суботи на неділю; 3. Купуйте відразу квитки туди і назад. Економія складе більше третини від вартості. До того ж це вас позбавить від зайвих пояснень з митниками та іншими органами контролю за приїжджаючими; 4. Чим більше проміжок між датою вильоту і прильоту (більше 30 днів), тим дорожче квитки; 5. Як вже було сказано, чим дешевше квиток - тим нижче клас бронювання, тим більше штрафи в разі зміни дати або часу вильоту.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vo6xH2a1bVg