Як повернути дочку додому.

Конфлікт поколінь і постійні сварки часто змушують дітей йти з сім'ї. Їм здається, що якщо вони покинуть батьківський дім, то життя стане набагато простіше. Завдання батьків в такій ситуації - скоріше повернути заплутався дитину додому.
Інструкція
1
Щоб зрозуміти причину подібного вчинку дочки, спочатку дайте собі відповідь на питання: чи могли ви її підштовхнути до відходу з будинку своїми словами чи діями? Багато дітей (особливо дівчатка) надмірно болісно ставляться до закидів з боку батьків. Посіявши одного разу в дочки зерно сумніву в тому, чи любите ви її, ви можете запустити механізм розвитку комплексу неповноцінності. Тому треба бути обережніше зі словами, які ви говорите дочки. Підбадьорити її у важку хвилину, а не називайте бездарної або дурною.
2
З будинку, в якому комфортно, не йдуть. Значить, ви створили такі умови, що єдиним виходом для дочки став відхід. Постійні скандали і конфлікти в будинку не сприяють поліпшенню мікроклімату в родині. Дитина, яку постійно принижують батьки, буде шукати підтримки у друзів. Ті, в свою чергу можуть підбити його на втечу з дому. Дівчаткам важче зважитися на таке, вони більш прив'язані до будинку і сім'ї. Але, доведена до відчаю, дочка збере речі і піде - повернути її в силу більшої чутливості і вразливості буде набагато важче, ніж хлопчика. Тому необхідно працювати над собою, щоб зуміти повернути дочка в рідні пенати. Вона не повернеться, якщо буде відчувати залишився таким же негативне ставлення.
3
Щоб умовити дочка повернутися додому, запасіться теплими словами і терпінням. Не треба, отримавши відмову, зриватися на крик і апелювати до того, що ви витратили на її виховання ціле життя, а вона надходить з вами так невдячно. Ласкаво розкажіть їй, що усвідомили свої помилки і сильно сумуєте за нею. Спираючись на родинні зв'язки і духовне єднання з дочкою ви досягнете потрібних результатів.
Коли дочка вступає в підлітковий вік, у неї дуже часто виникає нерозуміння з батьками. Їм здається, що «крихітка» ще зовсім маленька і раніше повинна грати з ляльками. Але всупереч очікуванням дорослих, вона робить пірсинг, фарбує в моторошний колір волосся, пізно приходить додому і не збирається давати звіт про свої пригоди. Часто подібні ситуації стають тупиковими для обох сторін.
Вам знадобиться
  • - повага особистості дочки;
  • - прийняття її нових особливостей поведінки;
  • - довірчі бесіди на рівних
Інструкція
1
Заспокойтеся і тверезо, без емоцій проаналізуйте ситуацію. Можливо, ви просто не помітили, коли ваша «малятко» стала дівчиною. Зрозумійте, що в глибині душі, всі батьки трошки егоїсти і не хочуть приймати ту істину, що у їхньої доньки вже є право на особисте життя. І якщо ця життя сильно відрізняється від ваших уявлень про «нормального» життя дівчинки-підлітка, не потрібно їй нав'язувати свій світогляд.
2
Поставтеся поблажливо до сучасних тенденцій підліткової моди. Не забувайте, що кожне наступне покоління відрізняється якимись якостями від попереднього. Сприймайте спокійно потреби вашої взрослеющей дочки, вона прагне реалізовувати свою сексуальність, і це цілком нормально.
3
Щоб налагодити відносини з дочкою, не слід читати їй постійні нотації й повністю контролювати її життя. Якщо ви повернете довірчу атмосферу у ваші взаємини, дочка
4
Враховуйте і той факт, що раніше перший сексуальний досвід дівчата отримували в 19-20 років, тепер же - в 14-15. З цим потрібно змиритися і по можливості не лаяти, а попереджати дочка про можливі наслідки. Те ж саме стосується і експериментів з алкоголем і нікотином. Не сприймайте все надто трагічно, поступово цей період обов'язково пройде, і ваша дочка знову стане «нормальним» людиною.
5
Постарайтеся поговорити з дочкою, викликати її на відверту розмову. При цьому не потрібно займати авторитарну позицію, навпаки, будьте з нею на рівних. Запитаєте, що хвилює вашої дитини, як у неї складаються стосунки з хлопчиками, з подругами, як справи в школі і т.п. Ваші питання повинні бути не допитом із пристрастю, а участю, проявом любові, турботи і уваги, адже незважаючи ні на які її гріхи, пам'ятайте, що це - ваша дочка .
6
Прагнете, щоб подібні бесіди з дитиною не носили випадковий поодинокий характер, а були б частими, мало не щоденними і приносили тільки позитивні емоції обом сторонам. Почніть поважати свою дитину, яким би він не був, любите його не тільки за п'ятірки і зразкову поведінку, проявляйте щирі турботу і увагу до дочки, і вона обов'язково відплатить вам тим же.
Зверніть увагу
Чи не ставте дочка перед вибором: батьки або друзі, це може спровокувати негативні наслідки, аж до суїциду.
Корисна порада
Читайте спеціальну літературу, адресовану батькам про виховання підлітків.