Як швидко навчитися нотах. Як швидко навчиться читати ноти на гітарі.

Навчитися нотній грамоті, насправді, зовсім не складно. У цій справі головне - проявити посидючість і бажання. Тим більше що нот всього сім, а значить і часу знадобиться для цього зовсім не багато.
Вам знадобиться
  • - нотний зошит;
  • - фортепіано або синтезатор;
  • - простий олівець.
Інструкція
1
Для того щоб швидко навчитися нотам , виберіть вільний від справ час, розслабтеся, сядьте за фортепіано і не кваплячись вивчіть клавіатуру. Запам'ятайте - регулярно повторювані відрізки серед безлічі клавіш називаються октавою. Іншими словами, октава - це і є ті сім нот, які вам потрібно буде вивчити.
2
Отже, натисніть першу знизу білу клавішу будь октави. Повторіть про себе першу ноту "до". Далі за нею проговорите "ре", потім "ми", потім "фа", "сіль", "ля", "сі". Будьте уважні - після ноти "сі" октава переривається, і далі за нею йде нова октава. Тобто все повторюється заново "до", "ре", "мі", "фа", "сіль", "ля", "сі" і т.д. Таким чином, програвши всі ноти або ж пропойте, щоб запам'ятати якомога швидше.
3
Вивчаючи ноти, зверніть увагу, що між кожними нотам і існують чорні клавіші. Наприклад, між нотам і "до" і "ре" знаходиться нота "до-дієз" або "ре-бемоль". Залежно від твору, в якому буде зустрічатися дана нота, назви будуть різнитися. Тобто між "ре" і "ми" знаходиться "ре-дієз" або "мі-бемоль". Решта 3 чорні клавіші назвіть по аналогії самостійно.
4
Візьміть чистий спеціальний нотний зошит і олівець. У зошиті будуть надруковані п'ять лінеечек. Намалюйте рисочку під самою нижньою лінієчку і запишіть ноту "до" у вигляді кружечка.
5
Потім запишіть ноту "ре" під саму нижню лінієчку нотоносца без рисочки, "мі" на нижню лінієчку, "фа" між нижньою лінієчку і наступної, знизу на другий лінієчці "сіль", і так далі. Таким чином, нота "сі" у вас буде перебувати на третин лінієчці, а за нею знову все ті ж сім нот.
6
Далі спробуйте навчитися записувати "до-дієз". Тобто це нота "до", перед якою стоїть значок "дієз", зовні схожий на решітку на клавіатурі телефону. Значок "бемоль" - це латинська буква b. Потренуйтеся малювати ці значки перед різними нотам і.
7
Знову візьміть в руки зошит і запишіть в ній довільно будь-які ноти. Після цього сядьте за фортепіано і програв їх. У тому випадку, якщо ви все ноти заспівали без зупинок і без запинки, значить, ви освоїли нотну грамоту. Ну а якщо ж ні, то тренуйтеся. Все в ваших руках!