Як не замерзнути в наметі. визначення півночі без компаса.

Досвідчені туристи, натуралісти, рибалки та мисливці розбираються в тому, яке спорядження вибрати для ночівлі на природі. Якщо ж ви тільки купили намет і збираєтеся в похід, вам потрібно знати, як не замерзнути, лягаючи спати.
Вам знадобиться
  • - намет;
  • - гаряча вода в пластикових пляшках;
  • - спальник;
  • - сухе пальне;
  • - бензинова чи газова лампа;
  • - портативна грубка;
  • - свічка.
Інструкція
1
Попередньо нагрійте воду і налийте її в пластикові пляшки. Помістіть їх до себе в спальник. Гарячі пляшки допоможуть вам швидше зігрітися і не замерзнути вночі. Можете зробити і по-іншому. Розведіть вогнище, знайдіть великий камінь і нагрійте його. Потім обережно помістіть в залізну ємність і поставте на дерев'яну підставку в кут намети.
2
Спробуйте нагріти намет перед сном. Для цього використовуйте одну-дві таблетки сухого пального, цього має вистачити для підтримки комфортної температури. У спальник лягайте тільки в піжамі і шкарпетках, теплий одяг покладіть зверху. Так ви зігрієтеся набагато швидше, бо не доведеться прогрівати знаходиться між одягом повітря.
3
Приготуйте собі гарячу каву або чай, це ненадовго зігріє вас. Щоб підвищити температуру всередині намету, скористайтеся бензинової або газової лампою. Мінус цих приладів - споживання кисню, через деякий час в наметі буде нічим дихати. Дотримуйтесь правил безпеки, використовуйте лише підвісні лампи зі скляною колбою.
4
Ідеальний варіант для обігріву - розбірні (переносні) «буржуйки» і портативні грубки. Такі прилади зазвичай використовуються у великих наметах, похідних лазнях і в шатрах, бо «буржуйка» займає багато місця і володіє високою тепловіддачею. У маленькій наметі стане занадто жарко і задушливо.
5
Можете скористатися незвичайним, але дієвим методом обігріву. Розведіть вогнище нижче рівня намети. Візьміть алюмінієву трубу від пилососа, підвісьте один кінець над вогнем, інший кінець повинен знаходитися в наметі . Тепле повітря від багаття буде підніматися по трубі і зігрівати простір усередині намету.
6
Звичайнісінька свічка теж зможе підвищити температуру всередині намету. Тільки не варто залишати її на ніч, вона може впасти і підпалити ваші речі. Займайтеся обігрівом намети обережно. Не нагнітати занадто високу температуру і не надягайте на себе багато одягу. Так ви можете отримати тепловий удар.