Як читати басові ноти. ноти в басовому ключі.

Ноти - основа музичної грамоти. Вміти їх читати важливо для тих, хто хоче вивчитися грати на тому чи іншому музичному інструменті. І хоча нот всього сім, партії для різних рук і музичних інструментів розписуються з використанням різних ключів: скрипкового і басового.
Інструкція
1
Для початку вивчіть всі ноти. Їх усього сім: «до», «ре», «мі», «фа», «сіль», «ля», «сі». Мають їх на нотному стані, який представляє собою п'ять паралельних ліній, прокреслених горизонтально.
2
За легендою, басовий або фа-ключ придумав Моцарт для більш точного звучання ноти «фа». Він розташовується на нотному стані якраз на рядку, що відповідає цій ноті в малій октаві. Це четверта лінійка.
3
Басовий ключ використовується для фортепіанної партії лівої руки, для контрабаса і бас гітари, а також для вокальних творів з низьким звучанням. Наявність на нотному стані басового ключа каже, що грати твір слід нижче «до» першої (або центральної) октави фортепіано.
4
Щоб навчитися читати ноти в басовому ключі, треба рухатися від ноти «фа» вниз або вгору.
5
Запам'ятайте ноти, розташовані на крайніх лінійках. В басовому ключі на нижній лінії пишеться «сіль», а на верхній - «ля».
6
Далі вивчіть три ноти з середніх лінійок: «сі», «ре» і «фа» (на якій малюється завиток басового ключа).
7
Між лініями (знизу вверх) розташовуються ноти: «ля», «до», «мі», «сіль». Запам'ятайте, що на нижній лінійці нотного стану і верхньому проміжку розташовані однойменні ноти - «сіль», так само як і на нижньому проміжку і верхньої лінії нотоносца. В басовому ключі це нота «ля».
8
Під нижньою лінійкою знаходиться «фа», а над верхньою - нота «сі».
9
Після цього вивчите додаткові лінійки. Перша додаткова знизу - «мі», а на додаткової зверху пишеться «до». Зверніть увагу, що вона в скрипковому ключі пишеться навпаки - на додатковій лінійці після нотного стану.
10
Запам'ятати розташування нот в басовому ключі легше, поєднавши теорію з практикою. Якщо є можливість, спочатку прочитайте, а потім зіграйте записані в фа-ключі ноти. Якщо ж у вас вдома немає інструменту, клавіатуру можна замінити намальованою або роздрукованої на принтері фотографією.