Як відключити в BIOS диск.

BIOS, або базова система введення-виведення, забезпечує початковий етап завантаження комп'ютера, дає можливість операційній системі визначити конфігурацію обладнання. В BIOS можна виконати первинне налаштування системи - вибрати завантажувальний пристрій, підключити або відключити обладнання. Зокрема, в BIOS можна відключити закинутий жорсткий диск .
Інструкція
1
Ситуація, коли користувачеві доводиться відключати жорсткий диск , зустрічається досить рідко - чим більше на комп'ютері обсяг диск ового простору, тим краще. Слід знати, що відключення через BIOS не приводить до відключення диск а як такого - на нього все одно продовжує надходити харчування, він буде видно в Провіднику Windows з позначкою None.
2
Увійдіть в BIOS, вхід здійснюється в момент старту комп'ютера. Зазвичай для цього треба натиснути Del (найчастіше), F1, F2, F3 або F10. Іноді використовується комбінація клавіш Ctrl + Alt + Esc. Про успішне вході в BIOS сповістить поява його вікна.
3
Знайдіть в BIOS вкладку з інформацією про диск ах. Якщо у вас SATA- диск , шукайте на ній розділ SATA-device, якщо IDE, то IDE-device. Можливо, у вашій версії BIOS назви будуть відрізнятися. В потрібному розділі, поряд з назвою диск а, буде присутній слово Enabled («Включено»). Вам треба поміняти його на Disabled («Відключено»), зміна здійснюється клавішами «Вгору» і «Вниз».
4
Після того як поруч з диск ом з'явиться потрібна напис, необхідно зберегти зроблені зміни. Для цього натисніть F10 або виберіть в меню пункт Save and exit setup. З'явиться невелике віконце з питанням про те, чи дійсно ви хочете зберегти зміни. Введіть Y і натисніть Enter. Для відмови від змін слід ввести N.
5
Після перезавантаження системи відключений диск буде недоступний, але це не завадить Windows його бачити. Для швидкого і повного відключення жорсткого диск а найзручніше використовувати мобіл-рек (Mobile Rack) - спеціальний пластмасовий контейнер з роз'ємами під жорсткий диск , що вставляється у вільний гніздо системного блоку. При необхідності відключити диск вам буде досить вставити і повернути ключ (при його використанні) і за ручку витягнути видобуту частина мобіл-река з перебувають в ній жорстким диск ом. Мобіл-рек зручний і в тому випадку, якщо на диск е зберігаються цінні дані - ви зможете просто забирати його, не залишаючи в комп'ютері.
Іноді користувачеві може знадобитися вимкнути з системи один або кілька жорстких дисків. Зробити це можна кількома способами, кожний з яких цілком під силу навіть початківцям.
Інструкція
1
Можна відключити жорсткий диск засобами BIOS, для чого в його налаштуваннях, навпроти найменування диска, треба виставити значення "Disabled" або "None" (залежно від версії BIOS). Зверніть увагу, що сучасні версії Windows все одно в більшості випадків зможуть побачити відключений таким чином диск.
2
Ви також можете відключити жорсткий диск з Диспетчера пристроїв, перейшовши до нього з Панелі управління, а потім клікнувши правою клавішею миші на диску і вибравши "відключити".
3
Можна позбавити диск букви (він, таким чином, не буде відображатися в системі), перейшовши у вікно "Управління дисками" через Панель управління, потім "Адміністрування", потім "Управління комп'ютером". Клікніть правою кнопкою миші на диску і відмініть призначення йому букви.
Зверніть увагу
Відключення жорстких дисків може серйозно вплинути на роботу системи загалом навіть у тому випадку, якщо відключається диск не є системним.