Як носити брекети. брекети заважають говорити що робити.

Брекети - це спеціальні металеві пластинки, що встановлюються на зуби. Через них проходить дуга, натяг якої змінює розташування зубів. За допомогою брекет-систем можна не тільки вирівняти зуби, але і виправити прикус. Зазвичай після установки «скоб», як їх часто називають, лікар-ортодонт розповідає, як правильно доглядати за ними. Але деякі рекомендації можна забути, крім того, багато хто хоче заздалегідь знати, наскільки складний догляд за брекетами.
Вам знадобиться
  • - спеціальна щітка для брекет-систем;
  • - зубна нитка з жорстким кінцем;
  • - йоржик для брекетів;
  • - зубна паста для брекетів;
  • - ополіскувач;
  • - іригатор.
Інструкція
1
Брекет-системи зазвичай носять від одного до трьох років, протягом яких пацієнт повинен перебувати під контролем лікаря. Перші дні після установки будуть не найприємнішими: ці пластинки будуть жати на зуби, викликати хворобливі відчуття, натирати губи або щоки, заважати їсти і говорити. Це звичайне явище, яке триває зазвичай один-два тижні. До кінця першого тижня потрібно показатися лікарю - якщо виявиться, що система ранить слизову рота або суттєво порушує дикцію, ортодонт пропише спеціальний захисний віск. Але в більшості випадків дискомфорт до цього часу повністю проходить.
2
Необхідно регулярно і дуже ретельно доглядати за брекетами. Ці пластинки - ідеальне місце для накопичення залишків їжі, тому доведеться чистити зуби після кожної трапези. При цьому звичайної щітки для зубів буде недостатньо. Купіть спеціальну зубну щітку, яка має форму галочки, йоржики для брекет-систем і зубну нитку з жорстким кінцем - вони продаються в аптеках або стоматолога. Також потрібно придбати спеціальні пасту і ополіскувач для брекетів - їх зазвичай підбирає лікар залежно від показань.
3
Існують пристрої, що спрощують догляд за зубами, - іррігатори. Вони подають під тиском рідина (воду або спеціальний розчин) тонким струменем, яка очищає зуби і брекети. Але у людей з чутливими яснами ирригатор може викликати роздратування. Крім того, слід пам'ятати, що його застосування не замінює використання зубної нитки, щітки і йоржика.
4
Під час носіння брекет-систем слід також ретельно дотримуватися певної дієти. Справа в тому, що ці металеві пластинки досить крихкі, їх легко пошкодити. Яблука, морква, горіхи, жорсткі шматки м'яса можуть поламати конструкцію, особливо якщо у вас встановлені сапфірові або керамічні брекети. Не можна їсти і «тягнуться» продукти: жувальні гумки, іриски, нугу, карамель. Протипоказано холодне морозиво (можна їсти розтануло) або дуже гарячі напої та супи - різка зміна температур порушує еластичність металевих дуг. Рекомендується також виключити зі свого раціону каву, вино, варення. Лікарі не радять курити під час носіння брекет-систем.
5
Навіть при дотриманні всіх рекомендацій по догляду за брекетами і харчуванню не можна застрахуватися від непередбачених випадків. Не лякайтеся, якщо від зуба відірвалася пластинка. Навіть якщо ви її проковтнули, нічого страшного не станеться. Відвідайте свого лікуючого лікаря, і він виправить ситуацію. Ортодонт також повинен регулярно проводити чистку зубів. Але це зовсім не означає, що можна ставитися до чищення зубів і догляду за брекетами недбало - неправильне виконання приписів лікаря може затягнути лікування.