Як не замерзнути на морозі.

Мало хто здатний насолоджуватися прогулянками по місту, коли термометр показує температуру набагато нижче нуля. Навіть теплий одяг і взуття не всім допомагають. Одна справа - швидко дійти від зупинки до будинку або добігти до магазину, але що робити, якщо вам часто доводиться перебувати на морозі , підлягає чекати автобуса, ходити на мітинги?
Інструкція
1
Одягайтеся правильно. По-перше, багатошарово - спочатку бавовняну майку, водолазку, потім кардиган або светр з вовни, потім тепле пальто, пуховик, шубу або дублянку. Купіть спеціальне термобілизна, яке відводить від тіла вологу, попереджаючи замерзання. Обов'язково носіть теплі шарфи, шапки, замість рукавичок надягайте рукавиці, вибирайте верхній одяг з капюшонами. По-друге, ніколи не надягайте в морози обтягуючий одяг: всі речі мають сидіти вільно, так як в такому випадку повітряний прошарок служить перепоною для холоду. Взуття також повинна бути просторою, тісне взуття порушує кровообіг, через що ноги мерзнуть швидше. Бажано носити чоботи з натуральних матеріалів. Не надягайте тісних поясів і ременів.
2
Не носіть металеві прикраси: зніміть з вух сережки, з рук браслети і годинник, з пальців кільця. Контакт з ними заморожує шкіру ще більше, порушує мікроциркуляцію, і так сильно сповільнену на морозі .
3
Якщо на холоді у вас часто холонуть ноги і руки, перед виходом з будинку робіть масаж. Причина замерзання - порушення кровообігу, тому потрібно розтирати кисті рук і ступні жорстким рушником або спеціальною щіткою для масажу. Якщо вас чекає прогулянка по морозу, насипте у шкарпетки суху гірчицю або перець - вони добре розігрівають шкіру. Як мінімум за годину до виходу з дому нанесіть на шкіру жирний крем (Не зволожуючий!).
4
Не виходьте на вулицю голодним, поїжте зігріваючу їжу: наваристі щі, рибу, каші, страви в горщиках. Випийте чай, краще трав'яний, або какао. У сильні морози намагайтеся не виключати зі свого раціону страви з великою кількістю калорій. Також потрібно стежити за споживанням вітамінів, головним чином А і С, які захищають шкіру.
5
Захищайте свої пальці - до них кров надходить в останню чергу, тому що всі сили організму витрачаються на те, щоб обігріти життєво важливі органи. Якщо ви відчуваєте, що пальці починає поколювати, ворушите ними: тріть долоні один про одного, рухайте пальцями ніг, проявляйте активність.
6
Не паліть на морозі і не намагайтеся грітися алкоголем, який викликає лише помилкове відчуття тепла, а насправді призводить до його втрати. У стані сп'яніння найчастіше відбуваються обмороження та холодові травми. Також не потрібно на холоді часто пити гарячі напої, інакше відбудеться звуження судин через перепад температур. Пийте теплі солодкі напої невеликими ковтками.