Як визначити середню температуру.

Визначення середньої температури мінливого процесу може знадобитися як вченому, працюючому над будь-якої складної наукової проблемою, так і звичайній людині, який стежить, наприклад, за метеоумовами. Крім того, даний показник необхідний в багатьох виробництвах, в сільському господарстві, в медицині та інших сферах діяльності людини.
Вам знадобиться
  • - спеціальний термометр;
  • - щоденник спостережень;
  • - калькулятор;
  • - ручка.
Інструкція
1
Визначте період часу, за який ви хочете обчислити середню температуру (доба, тиждень, місяць, рік і т.п.)
2
Встановіть кількість необхідних вимірювань за окремо взятий період часу (наприклад, 8 разів на добу). Чим точніше будуть потрібні вам значення, тим частіше необхідно знімати показання.
3
Наприклад, щоб обчислити середньодобову температуру повітря, води або ґрунту, проведіть кілька вимірів. Якщо ви користуєтеся звичайним спиртовим термометром, то перевірте його по еталонному, ртутний прилад не рекомендується використовувати при сильних морозах, так як в таких умовах він може давати невірні показники.
4
Вибирайте градуировку шкали залежно від необхідної точності. Спиртової термометр зазвичай має точність один градус. Якщо вимоги до точності показників високі, користуйтеся приладом з градуювання до сотих або ж тисячних часток градуса.
5
Слідкуйте за тим, щоб умови спостережень були однаковими, інакше ви не уникнете помилок. Зафіксуйте в щоденник спостережень температурні показники, отримані за чотири зняття, наприклад: в 7 ранку, в 12 дня, в 19 годин і опівночі. Знайдіть їх суму і розділіть її на 4 (кількість спостережень). Чим частіше ви будете знімати показання термометра, тим точніше буде отриманий результат.
6
Таким чином, знайшовши все середньодобові значення за місяць, можна визначити середньомісячну температуру . Для цього підсумуйте отримані середньодобові значення і розділіть вийшло число на кількість містяться в ньому днів (31, 30, 28 або 29).
7
Тепер округлятимете вийшло число до необхідної точності, згідно з умовами експерименту. Комусь достатньо десятих часток, але в деяких випадках можуть знадобитися соті і навіть тисячні. За таким же принципом обчислюються середньомісячна денна і нічна температури окремо один від одного.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5NDgJ9rAVuw