Як в Фотошопі зробити віньєтку. Як створити віньєтку в фотошопі.

Серед віньєток, використовуваних для прикраси знімків, зустрічаються зображення різного ступеня складності. Це можуть бути як прямокутники з прозорим ділянкою та розтушованими краями, так і багатоколірні шаблони, що складаються з безлічі деталей. Нескладну вертикальну віньєтку можна створити, використавши кисті і фільтр Twirl редактора Photoshop.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop.
Інструкція
1
Застосувавши опцію New меню File, створіть у вікні Photoshop новий документ з прозорим фоном. Для цього виберіть пункт Transparent зі списку Background Contents.
2
Інструментом Rectangular Marquee виділіть область полотна, збігається з висотою віньєтки. Увімкніть Paint Bucket Tool і заповніть створений прямокутник самим темним кольором, який буде присутній в зображенні. Зніміть виділення клавішами Ctrl + D.
3
Натиснувши на клавіші Ctrl + J, двічі скопіюйте шар з прямокутником. Опцією Hide Layers меню Layer скрійте створені копії, щоб вони не заважали працювати з нижнім шаром.
4
Деформуйте фігуру, залиту кольором, застосувавши опцію Twirl групи Distort меню Filter. В якості величини кута скручування введіть значення близько двохсот градусів.
5
Опцією Show Layers зробіть видимим середній шар і обробіть його фільтром Twirl з тими ж налаштуваннями. Зробіть цю фігуру трохи світліше нижньої деталі, застосувавши до неї опцію Hue/Saturation групи Adjustments меню Image і відрегулювати величину параметра Lightness.
6
Увімкніть верхню копію основи віньєтки і деформуйте її фільтром Twirl з величиною скручування від п'ятисот до дев'ятисот градусів. Фільтром Hue/Saturation відредагуйте колір отриманої фігури так, щоб вона виявилася світліше другого шару.
7
Виділивши всі три заготовки при клавіші Ctrl, зменшіть їх ширину в однаковій мірі. Скористайтеся для цього опцією Free Transform меню Edit. Зсунувши край рамки, слід регулювати ширину фігур під розмір майбутньої віньєтки.
8
Інструментом Move Tool пересуньте вправо деталь, яка лежала на другому шарі, щоб з-під неї здалася нижня картинка. Якщо потрібно, перемістіть самий скручений фрагмент так, щоб праві межі його верхньої та нижньої частини збіглися з правими краями картинок, що лежать нижче.
9
Вставте в документ шар, натиснувши на клавіші Ctrl + Shift + N. Інструментом Brush додайте до верхньої та нижньої частини віньєтки кілька відбитків круглої кисті з жорсткими краями. Для створюваних кіл виберіть колір, в який пофарбована деталь з верхнього шару. Можете зробити один відбиток, скопіювати його на кілька шарів і пересунути в потрібні місця. Зменшіть кілька кіл опцією Free Transform.
10
Опцією Merge Visible меню Layer зберіть всі деталі віньєтки на один шар і збережіть картинку в файл png опцією Save меню File.
Корисна порада
Для оформлення знімка створеної віньєткою вам буде потрібно відкрити обидві картинки в Photoshop і накласти малюнок з файлу png на ліву чи праву частину фотографії так, щоб він не закривав основне зображення.