Як написати художній текст.

Максим Горький зазначав, звертаючись до письменникам, що в оповіданні необхідно чітко описати місце дії, приділити особливу увагу зображенню дійових осіб і зробити їх живими, а також використовувати виражальні засоби мови, його чіткість і барвистість. Художній текст треба писати так, «щоб читач бачив все, про що розповідає автор».
Інструкція
1
Зараз можна купити в магазині або знайти в інтернеті різні посібники з написання художніх текст ів. Автори багатьох з них - вельми відомі письменники. Але, як справедливо зазначив Сомерсет Моем, універсальних рецептів написання книг не існує. Творчість - суто індивідуальне заняття. Хоча навчитися писати професійно-грамотні художні текст и можуть багато. Якщо ви вирішили стати на шлях учнівства, зверніть увагу на підручники та посібники з письменницької майстерності. У багатьох з них позначаються орієнтири і містяться корисні поради.
2
На курсах з письменницької майстерності пропонують «пограти в детектива» і дати волю своїй цікавості. Прикиньтеся, що навколишній вас світ - місце злочину, а люди - підозрювані. Суть цієї гри: знайти незвичайне в звичайному, цікаві уривки розмов, цікаві деталі. Коли натрапите, на щось цікаве, обов'язково намалюйте в своїй уяві сюжет і образи головних персонажів. З таких хаотичних, як може здатися, клубків інформації може вирости ідея і сюжет для розповіді, повісті або навіть роману.
3
Рушійною силою будь-якого художнього текст а є персонажі. Яскраві, добре опрацьовані герої будуть самі «контролювати сюжет». Виберіть персонажі і складете кілька коротких оповідань з їх участю. Придумайте побутові сценки з минулого героїв, потім додайте драматизму і поставте персонаж в епіцентр трагічної події (терористичний акт, заворушення на вулиці і т.д.) і подивіться, як він себе поведе в тій чи іншій ситуації.
4
У художніх творах виділяють три частини в побудові сюжетної лінії: зав'язка, кульмінація і розв'язка. Зав'язка - подія, з якого починається дія і від якого залежить розвиток подальших подій. Кульмінація - момент найбільшої напруги у розвитку дії. Розв'язка - заключне дію, що стало результатом розвитку подій. Як правило, виклад в текст е подій дається в хронологічному порядку. Однак можна починати розповідь з кульмінації і потім пояснювати пригоду.
5
Головний інструмент для створення художнього текст а - мову. Він повинен бути грамотним, яскравим і образним. Намагайтеся оволодіти ним досконало. Підбирайте точні слова для вираження своїх думок і використовуйте образність і виражальні засоби мови. З його допомогою можна описати будь-яку подію і передати будь-який настрій. Перший крок на шляху до створення хорошого художнього текст а - переконатися, що кожне слово стоїть на своєму місці і передає саме те, що ви хотіли. «Я переписував - часто по кілька разів - кожне слово. Коли-небудь мною опубліковане », - говорив Володимир Набоков.