Як знайти діагностичний роз'єм. Як видалити пляму від супер клею на пластику.

До складу діагностичних систем, що встановлюються на сучасних автомобілях, входить кілька пристроїв, що відстежують параметри, пов'язані з токсичністю. Система діагностики OBD також фіксує відмови в пам'яті бортового комп'ютера, переводячи їх в індивідуальні коди несправностей. Розташування діагностичного роз'єму залежить від марки автомобіля і конкретної моделі.
Вам знадобиться
  • - викрутка.
Інструкція
1
Як приклад розгляньте порядок знаходження діагностичного роз'єму на автомобілях Opel. Роз'єм OBD-II по існуючим стандартам повинен розташовуватися в радіусі 16 дюймів від рульової колонки. Стандарти передбачають вісім місць для розміщення діагностичного вузла.
2
Огляньте простір в безпосередній близькості від рульового колеса. Якщо автомобіль Opel був випущений до 1996 року, в ньому застосовується прямокутний діагностичний роз'єм з десятьма висновками. Контакти розташовані в два ряди у вертикальному положенні і мають маркування A, B, C, D, E, що йде знизу вгору в лівому ряду, а в правому - F, G, H, J, K (маркування йде зверху вниз).
3
На моделях, вироблених пізніше 1996 року, шукайте діагностичний роз'єм з шістнадцятьма контактами, розташованими по горизонталі в два ряди. Пристрій має форму трапеції і підтримує стандарт OBD-II.
4
Якщо перед вами Opel, випущений після 2000 року, відшукайте діагностичний роз'єм під передньою декоративною панеллю (торпедою). У деяких випадках пристрій закритий окремою кришкою.
5
В автомобілях 1996-2000 років випуску огляньте блок запобіжників в передній панелі, а також простір під пластмасовою кришкою біля ручного гальма. Це стосується Opel Corsa, Opel Omega, Opel Astra F.
6
Для отримання доступу до діагностичного роз'єму в автомобілях Opel Omega B, Opel Astra, випущених в період з 1995 по 2000 рік, від'єднайте кришку блоку, де розташовані запобіжники. Цей блок знаходиться в салоні, зліва від рульового колеса, в торпеді.
7
Щоб виявити відповідне діагностичне пристрій в моделі Opel Zafira 2000-2004 років випуску, спочатку від'єднайте кришку, розташовану під ручним гальмом, а після цього зніміть заглушку, якої захищений сам роз'єм.
8
Відкрийте кришку попільнички, розташованої біля важеля коробки зміни передач автомобіля Opel Vectra С. Витягніть корпус попільнички назовні. Тепер доступ до шуканого пристрою відкритий.