Як краще продавати одяг.

Торгівля одягом - один з найбільш надійних видів бізнесу, навіть в період падіння купівельного попиту, викликаного економічною кризою. Адже людям весь час треба щось носити. Не дивно, що багато початківці бізнесмени, вирішивши відкрити свою справу, пробують торгувати одягом. Але й тут є свої тонкощі, підводні камені. Щоб товар не залежувався, користувався попитом, приносив прибуток, торговцю одягом слід дотримуватися нескладних, але обов'язкові правила.
Інструкція
1
Відразу ж чітко визначтеся з цільовою аудиторією, тобто за рахунок якої категорії покупців ви плануєте отримувати основний прибуток. Виходячи з цього, підберіть асортимент пропонованої одягу.
2
Візьміть за правило продавати одяг за такими цінами, які напевно здадуться вигідними основній масі клієнтів. Вивчіть асортимент і ціни в інших магазинах, розташованих поблизу від вашої торгової точки. Постарайтеся, щоб аналогічні товари у вас коштували хоч трохи дешевше. Тоді початкове зниження прибутку з лишком окупиться зрослим оборотом продажів.
3
Прорахувавши всі необхідні витрати (оренда приміщення, заробітна плата співробітникам і т.д.), закладіть у вартість одягу порівняно невелику норму прибутку. Пам'ятайте, ваше головне завдання на даному етапі - всіляко залучати покупців.
4
Зробіть ставку на повсякденне одяг , що знаходиться в помірному ціновому діапазоні. Це, насамперед, брюки, джинси, костюми, сорочки, сукні, блузки. Такий товар завжди буде користуватися попитом. Ближче до літнього сезону можна доповнити асортимент легкими вітровками, футболками, шортами.
5
Приділіть особливу увагу вибору постачальників одягу. Не пошкодуйте часу і сил, вивчіть як слід ринок виробників і дилерів. Ваше головне завдання - підібрати оптимальні умови співпраці з постачальниками, обумовити заздалегідь питання про оптові знижка, терміни поставок, можливих рекламаціях і т.д.
6
Цілком природно прагнення бізнесмена закупити оптову партію одягу якомога дешевше, щоб отримати більший прибуток при продажі. Але тим не менш пам'ятайте мудре прислів'я: «скупий платить двічі». Якщо одяг, виставлена у вашому магазині, буде відверто низької якості, ви тільки розполохаєте клієнтуру.
7
Торгувати дорогими, ексклюзивними моделями одягу починаючому бізнесменові не варто. Навіть в благополучний період такий товар не завжди швидко розпродається.
8
Як тільки магазин запрацює, варто використовувати рекламну акцію. Наприклад, покупець, який придбає одяг на суму, що перевищує якийсь встановлений мінімальний рівень, отримує купон, що дає право на знижку при наступних покупках.
Торгових центрів у Москві стає все більше, на ринку з'являються нові й нові марки жіночого одягу. Тому перед бажаючим зайти на цей ринок важливо витримати дуже жорстку конкуренцію, щоб продавати одяг успішно. Основних способів продажу одягу два: звичайні магазини та інтернет-магазини. Важливо вибрати спосіб, більше підходить саме вашій марці одягу, а також провести грамотну рекламну кампанію.
Інструкція
1
Більшість жінок вважає за краще купувати одяг в звичайних магазинах і торгових центрах, а не через інтернет: в торгових центрах, як правило, досить великий вибір, одяг можна розглянути , перевірити якість, відразу ж приміряти і прийняти рішення про покупку. Інтернет-магазини такої можливості не надають, хоча їх продукцію завжди можна повернути. Їх послугами часто користуються ділові жінки, у яких немає часу на покупку речей (крім тих, хто носить топові марки одягу), і молоде покоління, для якого покупки через Інтернет вже звичніше походів в магазин. Тому, приймаючи рішення про те, як ефективніше продавати одяг саме вашої марки, варто зрозуміти, як зручніше купувати одяг вашим клієнткам.
2
У торгівлі через інтернет-магазини є велика перевага - відсутність необхідності оплати більш-менш великого приміщення під магазин та найму продавців. Для організації торгівлі через інтернет знадобляться тільки сайт, невелике приміщення під склад (на перших порах власники магазинів тримають товар у себе вдома), оператор, який буде приймати замовлення, і кур'єр, який буде розвозити одяг по клієнткам. Таким чином, цей спосіб менш витратний. Однак його ефективність може в цілому виявитися нижче, оскільки ваші клієнтки будуть просто не готові купувати одяг через сайт. Хорошим варіантом може бути плавний перехід від інтернет-продажів до продажів у звичайних магазинах: в інтернеті ви зарекомендуєте себе і знайдете постійних клієнтів.
3
Реклама, як відомо, двигун торгівлі. Яку б жіночу одяг ви ні продавали, ким би не були ваші клієнтки, вашому магазину потрібна реклама, інакше про нього просто ніхто нічого не дізнається. Інтернет-магазину потрібна реклама сайту в інтернеті: банери, посилання на жіночих форумах і в співтовариствах, просування в соціальних мережах. Такими ж способами може користуватися і звичайний магазин, проте його можна рекламувати і просто в місті (в метро, на зупинках і т.д.) і в жіночих журналах. Рекламувати таким чином інтернет-магазин навряд чи має сенс, адже потенційна клієнтка може просто не запам'ятати адресу вашого сайту. Останнім часом магазини ефективно продають свої товари за допомогою спеціальних купонів зі знижками, що дозволяють залучити відразу велику кількість покупців у ваш магазин.