Як визначити межу вогнестійкості.

Межа вогнестійкості будівлі зазвичай визначається вогневими випробуваннями. Якщо ви вирішили розрахувати час опору конструкції вогню самостійно, отримаєте архітекторський проект і дотримуйтесь рекомендацій.
Вам знадобиться
  • - архітекторський проект будівлі;
  • - «Правила щодо забезпечення вогнестійкості і огнесохранності залізобетонних конструкцій»;
  • - Посібник до СНиП «Запобігання розповсюдження пожежі»;
  • - «Посібник з визначення меж вогнестійкості конструкцій до СНиП».
Інструкція
1
Cтепень вогнестійкості споруди призначається на етапі його проектування. Перевірте відповідність конструкції будівлі вимогам СНиП (будівельним нормам і правилам) для об'єктів даної ступеня вогнестійкості.
2
Прийміть за межа вогнестійкості час (в годинах і хвилинах) від початку профільного вогневого випробування до виникнення критичного граничного стану вогнестійкості, яке може витримати споруду. Для розрахунку скористайтеся класичної системою визначення вогнестійкості будівлі, що має п'ять ступенів.
3
Показники залежать від граничних значень вогнестійкості основних будівельних конструкцій, які є складовими частинами споруди. Включіть в розрахунки рівень займання різних матеріалів, використаних при будівництві. Уважно вивчіть проект споруди.
4
Пам'ятайте, що поверхової інформації недостатньо для всебічного і точного визначення вогнестійкості будівлі. Врахуйте всі сходові клітки, додаткові прорізи, перегородки та інші елементи конструкції. Знайдіть документальне підтвердження розрахунків, засноване на проектних характеристиках будівлі.
5
В якості додаткових матеріалів вивчіть «Правила щодо забезпечення вогнестійкості і огнесохранності залізобетонних конструкцій» та посібник до СНиП 21-01-97 «Запобігання розповсюдження пожежі». Ознайомтеся з матеріалами по визначенню вогнестійкості конструкцій до СНиП II-2-80.
6
Визначальні критерії межі вогнестійкості безпосередньо залежать від широкого спектра технологічних і об'ємно-планувальних рішень споруди. На підставі проектної документації та отриманих рекомендацій складіть список необхідних вимог до будівлі при визначенні його вогнестійкості.
Вогнестійкість конструкцій - це їх здатність щодо обмеження поширення вогню і збереженню необхідних експлуатаційних якостей при дії високих температур під час пожежі. Її основні характеристики - межа вогнестійкості та межі поширення вогню.
Інструкція
1
Організуйте випробування. Для відтворення пожежі використовуйте печі, куди впорскують через форсунки гас, а потім підпаліть пальне. Температура в топці регулюється за допомогою термопар, при цьому полум'я повинно відстояти від випробуваної поверхні на 10 см.
2
Проведіть нормативний розрахунок. Зробіть це вручну або використовуйте комп'ютерні програми. Мета теплотехнічного розрахунку полягає в тому, щоб визначити температуру для перетину конструкції під впливом вогню. Так на межі вогнестійкості бетонних конструкцій і ЗБВ впливають в першу чергу вид бетону, в'яжучого компонента, заповнювача і клас арматури. Багато чого залежить від типу конструкції, форми її поперечного перерізу і розмірів, а також від умов нагріву, вологості бетону і ступеня навантаження. Деревина здатна запалюватися під дією відкритого вогню при температурі близько 230 градусів С, а стійке горіння починається при 260 градусів С. І навіть якщо немає відкритого полум'я, максимум за 2 хвилини деревина може нагрітися до 330 градусів С.
3
Межа вогнестійкості визначається відповідно до встановленої методики і виражається в годинах або хвилинах впливу на елементи конструкції звичайного пожежі, коли сама конструкція досягає хоча б одне з граничних станів. До них відносяться обвалення або прогин конструкції, підвищення температури її необогреваемой поверхні на 160-220 градусів, освіта в ній наскрізних отворів або тріщин в результаті горіння. Межа вогнестійкості настає також при досягненні ненагруженной конструкції такої температури, при якій вона втрачає свою несучу здатність навіть при наявності вогнестійких покриттів.
4
Вивчіть документи на будівлю, матеріали, конструкції. Характеристики вогнестійкості матеріалів в обов'язковому порядку зазначаються при розробці проектів будівель і споруд. Існує п'ять груп будівель і споруд, де межі вогнестійкості коливаються в межах 0.25 - 2.5 години, а межі поширення вогню - 0-40 см.
5
Зверніть увагу, чи мається на укладенні Держпожнагляду або в паспорті будівлі відмітка про використання спецтехнологій. Щоб збільшити показники вогнестійкості конструкції використовуються вогнезахисні технології.