Як визначити витрату пари.

Для оперативного та комерційного обліку теплової енергії, а також з метою вимірювання витрати пара в системах теплопостачання широко використовуються вихрові лічильники. Вони добре виконують свою функцію і в установках, застосовуваних у наукових дослідженнях, коли носієм енергії виступає насичений або перегрітий пар. Точність витрати енергії в чому визначається правильною установкою лічильника і дотриманням норм вимірювального процесу.
Вам знадобиться
  • - вихровий лічильник витрати пари.
Інструкція
1
Проведіть монтаж лічильника витрати пара відповідно до вимог, викладених в технічній документації. Якщо в парі присутній конденсат, включіть в схему се пара тор і відвідників конденсату. Датчик витрати пара вбудуйте в систему на ділянці після отделителя конденсату. Виконайте також підключення електротехнічних елементів лічильника.
2
У зимовий час монтаж пристрою проводите після годинної витримки лічильника в температурних умовах, при яких планується його експлуатувати. Заводську упаковку знімайте тільки після такої витримки.
3
Перевірте відповідність діапазону вихідних сигналів вимірювального датчика пара метрам, введеним в обчислювач. Переконайтеся, що величина напруги живлення мережі відповідає технічним характеристикам приладу.
4
Керуючись технічною документацією до лічильника, перевірте, наскільки точно виконуються функції теплообчислювача. При необхідності введіть коригування реального часу. За допомогою вбудованої клавіатури зробіть послідовну зміну режимів обчислювача, щоб переконатися у справності блоку відображення інформації.
5
Якщо в ході перевірки виявлені невідповідності в обчисленнях, з клавіатури внесіть необхідні поправочні зміни в діапазони датчиків витрати пара, датчиків температури і тиску, в допустимий діапазон вихідного сигналу. Тепер лічильник витрати пара готовий до роботи.
6
Дані про витрату пара в режимі реального часу зчитувати з пристрої відображення інформації, що входить в комплектацію облікового приладу. В процесі експлуатації лічильника періодично (не рідше одного разу на три місяці) виробляєте реєстрацію інформації про пара метрах роботи пристрою на змінному носії, наприклад, пристрої USB або на картці.