Як відкрити двері автобуса.

Пересування в громадському транспорті пов'язане з певним ризиком. Врахувати всі чинники, здатні вплинути на безпеку поїздки в звичайному міському автобусі, практично неможливо, але потрібно завжди бути готовим при необхідності грамотно діяти в непередбаченій ситуації, яка створює загрозу життю або здоров'ю пасажирів. Наприклад, щоб покинути аварійний автобус, іноді може знадобитися знання того, як відкрити його двері .
Вам знадобиться
  • - кнопки аварійного відкривання дверей.
Інструкція
1
При виникненні надзвичайної ситуації всередині салону голосом попросіть водія зупинити транспорт і відкрити пасажирську двері . Водій має можливість оперативно ввести в дію стандартний механізм відкривання дверей зі свого робочого місця. Цей захід спрацьовує, наприклад, при виникненні в автобусі задимлення або загоряння.
2
Якщо описаний спосіб застосувати немає можливості (наприклад, ви знаходитеся на задній площадці в переповненому салоні), постарайтеся відкрити двері самостійно. Огляньте простір, прилеглий до дверей зсередини автобуса. Як правило, десь в безпосередній близькості від виходу мається кнопка або важіль аварійного відкриття дверей. Найчастіше елемент управління двері ми розташований над двері ю з правого боку.
3
Увімкніть кнопку аварійного відкриття дверей, попередньо звільнивши її від захисної плівки. Іноді для запобігання випадкового або зловмисного натискання кнопка розташовується в поглибленні.
4
При наявності замість кнопки важеля звільніть його від пломби, зірвавши дріт, за допомогою якої опечатано пристрій. Поверніть важіль в напрямку стрілки.
5
Якщо ви не є пасажиром і перебуваєте зовні стоїть автобуса, що опинилося в аварійній ситуації, скористайтеся зовнішніми кнопками аварійного відкривання дверей. Вони розташовуються на боковині транспортного засобу в безпосередній близькості від кожного входу.
6
Для відкривання службової стулки передньої двері з зовнішньої сторони автобуса відшукайте і натисніть кнопку електрокерування, розташовану під переднім бампером транспортного засобу.
7
За відсутності реальної можливості здійснити екстрене відкриття двері автобуса зсередини, скористайтеся аварійним виходом. Для цього зазвичай пристосовані вікна пасажирського салону, мають відповідні написи. Висмикніть шнур ущільнювача, потягнувши за металеве кільце. Видавіть звільнилося скло руками або ударом ноги.