Як швидше віддати борг.

Якщо ви опинилися в лякаючою близькості від боргової ями, кредитори надзвонюють кожен день, головне - не панікувати. З будь-якими боргами можна розплатитися.
Інструкція
1
Складіть фінансовий план на кілька місяців. Ви повинні чітко уявляти суму доходів і витрат. Подумайте, на чому можете заощадити, від чого відмовитися на якийсь час. Позбавтеся від шкідливих звичок. На сигарети, алкоголь, шкідливі солодощі і гамбургери йде досить багато грошей. Вивільнені суми використовуйте на покриття боргів.
2
Знайдіть додаткові джерела доходу. Якщо чудово знаєте англійську, займіться репетиторством. Якщо добре в'яжете, робіть речі на продаж. Влаштуйтеся на другу роботу. Так, трудитися треба багато, зате і розквитатися з боргом зможете швидше.
3
Подумайте, що вам не потрібно з речей. Якщо толком не дивитеся телевізор, продайте його. У гаражі припадає пилом велосипед, на якому прокотилися пару раз і закинули? Виставте його на продаж. Як не буде боргів і фінансових проблем, зможете купити все, що захочете. А поки першочергове завдання - вибратися з боргової ями.
4
Якщо заборгували банку, платите більше встановленого мінімального платежу по кредиту. Визначте суму, яку ви здатні віддавати понад призначеної і платите її незважаючи на обставини. Ні весілля найкращої подруги, ні відсутність нової шуби - не причини заплатити менше. Чим більше буде внесок по кредиту, тим менше в підсумку буде переплата і ви швидше позбавитеся від заборгованості. Однак обов'язково з'ясуйте, чи немає у банку штрафних санкцій за дострокове погашення кредиту.
5
Якщо кредитів декілька, сплачуйте в першу чергу той, за яким повинні заплатити найбільше відсотків. Закривайте його якомога раніше. Тоді витрати з обслуговування кредиту скоротяться, і ви заощадите кошти для погашення решти боргів. Тільки не забувайте платити хоча б мінімальні внески по решті кредитами. Адже пеню за прострочений платіж банки ще не скасовували.