Як накреслити паралелограм.

Чотирикутник, у якого сторони попарно паралельні, називається параллелограммом . При цьому кути у нього можуть бути різними. Якщо вони прямі, то ви маєте справу з квадратом або прямокутником, які є окремими випадками паралелограма. Ще один окремий випадок - ромб, у якого боку не тільки попарно паралельні, а й рівні між собою. Накреслити паралелограм можна як за допомогою звичайних креслярських інструментів, так і в програмі AutoCAD.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - креслярські приналежності;
  • - параметри паралелограма;
  • - комп'ютер з програмою AutoCAD.
Інструкція
1
Прикріпіть лист до креслярської дошці. Для невеликих робіт зручніше користуватися маленькою дошкою, розрахованої на формат А4. Рейсшина в цьому випадку представляє собою лінійку з поперечною планкою. Постарайтеся закріпити лист так, щоб краї його були паралельні сторонам дошки.
2
Проведіть горизонтальну лінію. Намітьте на ній довільну точку А. Відкладіть від неї довжину горизонтальної сторони паралелограма і поставте крапку В.
3
За допомогою транспортира відкладіть від точок А і В кути, рівні відповідним кутам паралелограма. Через ці точки проведіть лінії і відкладіть на них відрізки, рівні двом іншим сторонам. Через ці точки проведіть пряму, паралельну тієї, з якою ви починали побудова.
4
В програмі AutoCAD паралелограм можна побудувати двома способами залежно від цілей, для яких він вам потрібен. Якщо ви хочете представити цю геометричну фігуру як об'єкт, кожна частина якого може розглядатися самостійно і редагуватися окремо, побудуйте його з окремих відрізків. У верхньому меню знайдіть вкладку «Малювання», а в ній - «Лінія».
5
Виберіть функцію «Відрізок». Задайте координати початкової та кінцевої рядків або ж визначите положення відрізка безпосередньо на екрані. Програма дозволяє задавати різні параметри, в тому числі і довжину відрізка, так само як і масштабувати побудови.
6
З кінцевих точок вже наявного відрізка проведіть під заданим кутом бічне ребро. Для цього в програмі існує режим побудови відрізків за кутом до базової лінії, за яку можна прийняти вже існуючу сторону паралелограма.
7
Тим же способом побудуйте відрізок і з другої точки. Задайте розміри ліній або координати кінцевих точок. Накресліть останню лінію, поставивши їй ті ж координати, що і у кінцевих точок бічних сторін паралелограма. Цей спосіб хороший, якщо, приміром, вам потрібно, щоб сторони були обведені лініями різної товщини або різного типу.
8
Якщо ви не збираєтеся надалі «препарувати» паралелограм, створіть його як цілий об'єкт. Для цього у вкладці «Малювання» точно так же виберіть функцію «Лінія», а в ній - інструмент «Полилиния».
9
Програма запропонує вам вибрати спосіб побудови полілінії. У будь-якому випадку ви отримаєте замкнуту фігуру, кінцева точка якої збігається з початковою. Виберіть побудова по трьох точках. Задайте потрібні координати. Четверту точку AutoCAD знайде сам, і ви отримаєте гарний рівний паралелограм.
Зверніть увагу
Координати точок в AutoCAD можна вводити через командний рядок, що випадає вікно або за допомогою клацання мишею.