Як знайти стоматолога.

Послуги з лікування та протезування зубів надають в поліклініці за полісом обов'язкового медичного страхування абсолютно безкоштовно, але витратні матеріали застосовуються ті, які оплачені з бюджету. Платно можна знайти хорошого лікаря і отримати якісне медичне обслуговування з гарантією, що поставлена пломба, коронка або зубний протез прослужать досить довго.
Інструкція
1
В даний час в стоматології доступні передові технології, про які раніше навіть не доводилося мріяти. Естетичні пломби, коронки настільки досконалі, що дозволяють зберегти навіть ті зуби, які 10-15 років тому неодмінно б видалили. Все це може поставити тільки лікар, який не тільки досконало володіє сучасними технологіями, але й має якісне обладнання, інструменти та витратні матеріали. Якщо хоча б одна ланка з цього ланцюжка відсутня, якісного результату лікування домогтися просто неможливо.
2
З першого разу кваліфікацію стоматолога оцінити досить складно. Тому, якщо ви плануєте отримати якісне обслуговування, звертайтеся в ту стоматологічну клініку, в якій вже побували ваші друзі, знайомі чи колеги і залишилися задоволені результатом лікування.
3
Незалежно від рекомендацій уважно огляньте обладнання клініки. Сучасне обладнання повинно включати; установку для лікування зі Слиновідсмоктувачі, наконечники з охолодженням бору та зуба з підсвічуванням, внутрішньоротову відеокамеру, комп'ютерний візіограф, систему захисту інструментів з внутрішнім індикатором стерилізації. Якщо ви далекі від стоматології, то оцінити весь набір інструментів буде досить складно, тому при виборі лікаря враховуйте загальний сервіс, який ви можете оцінити, відвідавши хол стоматологічної клініки.
4
Адміністратор клініки повинен володіти граничної ввічливістю, умінням знайти індивідуальний підхід до кожного клієнта. У холі вам повинні запропонувати на вибір чай, кава, мінеральну воду, сік. Бахіли зобов'язані надати абсолютно безкоштовно. Поважаючий себе медичний центр завжди має бахіли з власним логотипом і ніколи не запропонує сплатити за них 10 рублів.
5
Поцікавтеся, скільки років лікаря, до якого вас записали. Не вірте, що в 23 роки лікар молодий, але досить досвідчений. Просіть записати вас до лікаря середнього віку, який відпрацював стоматологом не менш 10-15 років. Безсумнівно, що молоді фахівці повинні набиратися досвіду, без якого не можна стати фахівцем високого класу, але краще, щоб експерименти відбувалися не на ваших зубах.
6
Ніколи не відвідуйте клініки, розташовані в підвалі з убогої вивіскою, з платними бахилами, з адміністратором, який вам не радий. Відмовтеся від клініки, де за сусідніми дверима ведуть прийом екстрасенси, народні цілителі або розташовані перукарня, масажний кабінет, підкорений зал. Не сідайте в стоматологічне крісло, якщо у лікаря халат сумнівної чистоти, вам пропонують поговорити про ціну на лікування після проведеного обслуговування, причому оплату потрібно виробляти особисто в руки лікаря, а також якщо вас посилають пройти рентген в іншу клініку.
7
Хороший стоматолог спочатку намітить план лікування, зробить комп'ютерну замальовку, докладно поінформує вас про всі етапи, які проводитимуться, назве ціну, запропонує альтернативу, опише перспективи і тільки після цього приступить до лікування. Лікар не повинен нав'язувати і пропонувати єдино можливий варіант, він зобов'язаний повідомити пацієнта про всі можливі способи і запитати, що бажає сам пацієнт, пояснивши йому переваги і недоліки всіх методів.