Як записати болванку.

Для довготривалого зберігання інформації зручно використовувати диски CD та DVD. Пристрої для читання дисків дуже поширені в наш час: це і комп'ютери, і DVD-плеєри, і CD-плеєри. Саме тому на дисках зручно передавати різну інформацію: документи, музику, фільми. Це обумовлює необхідність вміння самостійної запису інформації на цей вид носіїв.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з пишучим CD-ROM;
  • - програма Nero StartSmart;
  • - чистий CD або DVD диск.
Інструкція
1
Відкрийте програму Nero StartSmart. Вставте чисту болванку в CD-ROM.
2
Виберіть пункт меню в залежності від того, якого формату диск ви бажаєте записати: - якщо це музичний диск, який ви плануєте слухати в звичайному музичному центрі, то вам потрібно використовувати пункт «Зробити аудіо CD»; - Якщо ви хочете зробити відеодиск, то вам потрібно використовувати пункт «Зробити video CD»; - Якщо ви хочете записати диск з будь взагалі інформацією, використовуйте пункти «Зробити CD з даними» або «Зробити DVD з даними» в залежності від того, на який носій збираєтеся робити запис (CD або DVD відповідно).
3
Перед вами відкрилося вікно, призначене для додавання файлів, які ви хочете записати на диск. Ви можете додати будь-який файл в список шляхом простого перетягування його в це вікно, або скористатися кнопкою «Додати», щоб знайти необхідні файли. У нижній частині вікна в міру додавання вами файлів буде відбуватися індикація ступеня заповненості диска. Не можна допускати, щоб індикатор досяг червоної межі, інакше-диск не запишеться.
4
Після того, як всі файли для запису вибрані, натисніть кнопку «Далі». Перед вами відкриється вікно «Фінальні установки записи». У ньому ви можете привласнити диску ім'я, вибрати швидкість запису. Повільніші швидкості зменшують імовірність помилок при записі.
5
Після того, як ви зробили фінальні установки, натисніть кнопку «Запис». Почнеться процес запису диска. Він займе кілька хвилин, після чого програма просигналізує вам про успішне закінчення запису.
Зверніть увагу
У разі якщо при записі сталася помилка, програма видасть повідомлення, що прожиг диска стався невдало. В цьому випадку, швидше за все, диск буде непридатний для використання. Якщо так трапляється і з іншими дисками, вам слід замислитися про купівлю нового CD-ROM.