Як виростити цукровий буряк.

Цукровий буряк відрізняється від інших овочів великим вмістом вуглеводів. Можна посадити насіння, а з коренеплодів отримати цукор в домашніх умовах. Щоб виростити солодкий овоч на своїй ділянці, необхідно правильно за ним доглядати.
Вам знадобиться
  • - суперфосфат;
  • - аміачна селітра;
  • - обприскувач;
  • - лопата;
  • - культиватор;
  • - сапка.
Інструкція
1
Оберіть участокСахарная буряк дасть урожай не на всякій землі. Для її вирощування не підходять торфовища і піски. Виберіть оптимальну грунт - дерново-підзолисті, дернову або супіщану. Підберіть місце, яке добре прогрівається сонцем. Продумайте, які овочі ви посадите поруч, адже буряк уживається не з усіма культурами. Наприклад, вона добре сусідить з капустою, картоплею, томатом, редькою і редискою.
2
Оберіть час посадкіВесной дочекайтеся прогрівання землі до 6-8 градусів і підготуйте борозенки на відстані не менше 45 см один від одного. Якщо земля суха, пролийте її теплою водою і посійте насіння. Глибина канавки залежить від типу грунту. Наприклад, на легких ґрунтах (піщаних, супіщаних) зашпаровуйте насіння на 3-5 см, на середньосуглинистих - 2-2,5 см, на важких глинистих - 2,5-3 см. Перед посадкою внесіть рядковое добриво - це забезпечить отримання дружних сходів і поліпшить їх розвиток.
3
Доглядайте за всходаміПрі правильній посадці сходи з'являються на 8-10 день. У цей період приділяйте основну увагу боротьбі з бур'янами, густоті посадки і боротьбі зі шкідниками. Після того як позначаться рядки, проведіть перше розпушування на глибину 5-6 см. Щоб не було дрібних коренеплодів, проведіть проріджування, залишаючи найрозвиненіші і сильні рослини. У подальшому проведіть не менше 5 поздовжніх і поперечних міжрядних розпушування, збільшуючи глибину (до 10-12 см) по мірі росту буряків.
4
Організуйте полівПотребность у воді біля сходів незначна. Після проростання буряків і наступні 50-60 днів достатньо 1-2 разів рясно полити рослини, щоб забезпечити їх розвиток. Починаючи з липня, проводите регулярний полив через 7-10 днів (3-4 рази на місяць) - в цей час йде посилений ріст листя і коренеплодів. Після 1 вересня цукрових буряках достатньо дощів, але якщо осінь суха, компенсуйте недолік вологи.
5
Проводьте подкормкуСахарная буряк потребує підгодівлі протягом усього періоду росту. Після проростання насіння, коли коренева система погано розвинена, рослині достатньо добрива, внесеного при посадці. В період інтенсивного росту листя підгодуйте цукрову буряк азотним добривом - аміачною селітрою з розрахунку 15 г на 1 кв. м. У період формування коренеплодів забезпечте рослинам фосфатную і калійну підгодівлю - суперфосфат і хлорид калію (10 г на 1 кв.м).
6
Боріться зі шкідниками Найпоширенішими є бурякова блошка і тля. Для їх знищення можна використовувати народні засоби: деревну золу, тютюнову пил, порошок гірчиці, листя чистотілу або кульбаби. Наприклад, після прополки бур'янів приготуйте водний розчин (10 л) з перемелених листя чистотілу (300 г). Наполягайте його 2 доби і проведіть обприскування пошкодженої зелені.
Зверніть увагу
Буряк має розлогою бадиллям, тому небажано висаджувати її поряд з низькорослими рослинами - їм не вистачатиме світла.
Корисна порада
Зверніть увагу на інструкцію при купівлі насіння. Виберіть буряк, що перед посадкою не потребують додаткової обробки.