Як повернути чутливість. Як відновити чутливість пальця.

Порушення чутливості - це нездатність сприймати роздратування, джерело яких знаходиться або в зовнішньому середовищі, або у власному організмі. Порушення чутливості може приймати самі різні форми і відбуватися з різних причин, в тому числі, внаслідок інсульту. Навіть у найбільш легких випадках людина, що перенесла напад інсульту, частково втрачає чутливість кінцівок. У важких випадках справа доходить до повного паралічу.
Інструкція
1
Відновлювальні вправи необхідно починати з пальців рук, адже саме дрібна моторика сприяє поліпшенню роботи мозку. Якщо пацієнт не паралізований, ці вправи слід виконувати самостійно за допомогою здорової руки, якщо ж параліч повний, то потрібна допомога стороннього.
2
Насамперед масажуєте пальці на пошкодженій руці або обох руках. Спочатку по черзі розтирайте їх, потім розминайте. Тривалість процедури з кожним пальцем - близько 15 - 20 секунд.
3
Потім починайте по черзі піднімати розсунуті пальці. Кисті рук при цьому повинні бути притиснуті долонями до грудей, або животу. Після чого переверніть кисті (щоб до грудей або живота були притиснуті вже їх тильні сторони) і по черзі згинайте пальці. Вправи повторити не менше 10 разів.
4
Знову притисніть долоні до грудей або живота, розсуньте пальці. Мізинцями на обох руках одночасно почніть робити обертальні рухи. Потім безіменними пальцями, середніми і т.д. Вправа повторіть 5 - 10 разів.
5
Після цих вправ розминок переходите до основного комплексу. Він включає в себе: стискання пружного м'ячика, з'єднання пальців рук у замку, перекладання дрібних предметів. Залежно від самопочуття пацієнта і від ступеня втрати чутливості можна порекомендувати також збірку конструктора, ліплення з пластиліну. Ці дитячі заняття дуже ефективні для відновлення чутливості і дрібної моторики.
6
Ні в якому разі не можна падати духом, припиняти заняття, якщо на перших порах нічого не буде виходити. Пам'ятайте: чим частіше і наполегливіше хворий намагається виконувати ці вправи, тим більша ймовірність, що втрачена чутливість відновиться.
7
За погодженням з лікарем можна застосовувати засоби фізіотерапії. Наприклад, вплив на пошкоджену кінцівку слабкими електричними імпульсами в ряді випадків дає позитивні результати.