Як відмовити покупцеві.

«Клієнт завжди правий» - так звучить основне правило, яким керуються сумлінні продавці. Однак завжди знайдеться виняток. Якщо ви не можете обслужити покупця з яких-небудь причин, йому слід відмовити. Причому зробити це потрібно компетентно і ввічливо.
Інструкція
1
Переконайтеся, що ви не можете продати товар цього покупцеві . Керуватися при цьому слід законом, статутом організації або моральними принципами. Наприклад, перш ніж відмовити покупцеві у придбанні тютюнової продукції, слід переконатися в тому, що він не досяг повноліття, і тільки після цього сказати йому, що ви не можете його обслужити.
2
Будьте гранично ввічливі при відмові. На жаль, зараз дуже часто можна зіткнутися з грубістю і хамством. Після такого ставлення пропадає бажання повторно відвідувати магазин. Підсумком вашої відмови не повинно стати негативне ставлення до організації, в якій ви працюєте.
3
Ні в якому разі не підвищуйте голос і не кричіть на покупця. Пам'ятайте, що в своїй особі ви є представником компанії. Перш ніж давати волю своїм почуттям і емоціям, слід переконатися в тому, що вони не позначаться негативно на іміджі вашої фірми.
4
Не сприймайте покупця як ворога. Не думайте, що він хоче доставити вам будь-які незручності або труднощі. Чим підозріліше ви будете, тим важче вам буде відмовити.
5
Роз'ясніть причини, за якими ви не можете продати той чи інший продукт покупцеві . Ваша аргументація повинна бути чіткою і логічною, щоб клієнт зрозумів, чому саме його відмовляються обслуговувати.
6
Вкажіть покупцеві на умови, за яких ви зможете його обслужити. Наприклад, ви можете сказати, що сьогодні ваш магазин вже закінчив працювати, однак завтра в такі-то години ви з радістю обслужите припізнилися сьогодні клієнта.
Зверніть увагу
У разі якщо покупець поводиться буйно і не бажає слухати ваших пояснень, зв'яжіться з охороною і попросіть її представників вивести клієнта з магазину. При цьому намагайтеся тримати себе в руках до тих пір, поки підмога не прийде на допомогу.