Як відкрутити болт шківа. Як виставити грм без ременя.

Зняття шківів в двигуні сучасного автомобіля безпосередньо пов'язане з відкручуванням болтів , їх кріплять. І ось тут-то і криється основне складне для багатьох - як відкрутити болт шківа, якщо він відвертатися «не хоче»? І як правильно це зробити, щоб не нашкодити і не накликати на себе додаткових проблем.
Вам знадобиться
  • - ключ накидний або головка;
  • - молоток;
  • - два зубила;
  • - балонний ключ від вантажівки
Інструкція
1
Серйозно поставтеся до вибору інструменту. Це повинен бути фірмовий набір від відомої фірми або, на худий кінець, вітчизняний. Але ніяк не китайський. У роботі використовуйте тільки торцеві головки і накидні ключі. Ріжкові намагайтеся не застосовувати.
2
В найпоширеніших випадках максимальне зусилля потрібно докласти тільки на початку відкручування, щоб зрушити болт з місця. Величина прикладається зусилля набагато перевершує зусилля, що прикладається для затягування цього ж болта. Використання комбінованих ключів при цій операції призводить до пошкоджень головок болтів і їх зривів.
3
Якщо у вас не вистачає сил, щоб зрушити болт з місця, візьміть молоток і обстукаєте їм головку болта зверху, не надягаючи на неї ключ. Якщо доступ до болта утруднений, використовуйте якийсь металевий стрижень відповідної довжини, наприклад, довгий болт М10. При обстукуванням намагайтеся не пошкодити головку.
4
При наявності помічника об'єднайте зусилля. Накиньте накидний ключ на головку болта і почніть докладати зусилля по його відкручування. Помічник при цьому повинен ударяти молотком по голівці болта.
5
Ніколи не ударяйте молотком по боковій поверхні ключа, щоб швидко збільшити зусилля при відверненні. При цьому подібні дії не завжди приводять до очікуваного результату, але завжди заподіюється шкода не тільки інструменту, але і голівці болта.
6
Якщо шліци головки болта развальцовани, візьміть два маленьких зубила. Одне повинно бути гостро і правильно заточене, інше-абсолютно тупе. За допомогою гострого зубила ударами по дотичній зніміть по колу стружку з головки болта. Якщо стружка буде легко зніматися, а болт НЕ стронется, тупим зубилом почніть ударяти в утворилися щербини.
7
На деяких автомобілях болт шківа клонували має розмір 36 або 38. Ключі такого розміру знайти майже неможливо. У цьому випадку візьміть балонний ключ від вантажівки, наприклад ЗІЛ-130. Всередину його вставте пластинки необхідної товщини, щоб зменшити розмір ключа. Наприклад, для ключа розміром 42 потрібно вставити і закріпити герметиком дві пластини, товщиною по 2 мм, щоб його розмір став 38.
8
Перш ніж приступити до пошуків великий головки і до модифікації балонного ключа перевірте, чи потрібно цей болт відкручувати. На багатьох моторах імпортного виробництва блок шківів кріпиться 6 або 8 болтиками з внутрішніми шестигранниками. Зняти блок можна, не відкручуючи центральну гайку.