Як викласти мозаїку у ванній. Як зробити фігурну стільницю в ванну під мозаїку.

Мозаїчна плитка є досить популярним оздоблювальним матеріалом. Завдяки своїм водовідштовхувальним властивостям, вона дуже часто використовується для декорування ванній кімнати. Процес укладання матеріалу досить трудомісткий і складний. Однак якщо поставитися до роботи з усією відповідальністю і слідувати рекомендаціям, з нею цілком можна впоратися і самостійно.
Вам знадобиться
  • - мозаїчна плитка;
  • - грунтовка;
  • - клейовий розчин;
  • - шпатель з 5-ти мм зубцями;
  • - затиральна гладилка або молоточок;
  • - губка;
  • - гумовий шпатель;
  • - Затирочний розчин;
  • - м'яка суха ганчірка
Інструкція
1
Перед тим як починати роботу, обов'язково підготуйте стіни. Гарненько їх прогрунтуйте і вирівняйте всі нерівності. Якщо цього не зробити, то вони, найімовірніше, виявляться під час укладання мозаїки і забезпечать вас додатковим обсягом робіт. Дочекайтеся, поки грунтовка повністю висохне, і тільки після цього приступайте до наступного етапу процесу укладання мозаїки.
2
Щоб уникнути можливих помилок і скоротити час укладання мозаїки, розмітьте поверхню стіни. Для цього, згідно з малюнком, розкладіть матричні листи на підлозі і зробіть всі необхідні заміри. Намагайтеся, щоб вони були максимально точними. Після цього, згідно з проведеними вимірами, поставте на стіні позначки.
3
Нанесіть на невелику ділянку стіни, відповідний розміру плитки, і на саму плитку клейовий розчин. Робити це краще за допомогою шпателя з 5-ти мм зубцями. Тепер починайте викладати мозаїчну плитку. Намагайтеся робити це акуратно, стежачи за тим, щоб листи лягали рівно. Після цього за допомогою спеціальної затирочної гладилки або молоточка легенько вбийте плитку в поверхню і знову вирівняйте її. Перші ряди необхідно укласти якомога точніше, так як від них залежатиме подальша укладка.
4
По закінченню укладання плитки залиште її на 15-20 хвилин, щоб клей добре висох. Змочіть губку в теплій воді і гарненько протріть нею паперову поверхню. Зачекайте, поки вона просочиться водою і, взявши папір за край, спробуйте акуратно зняти її. Якщо з першого разу не вийде, повторіть процедуру зволоження ще раз. Після цього обов'язково перевірте всі шви і в разі необхідності вирівняйте їх, поки клей остаточно не висох.
5
Через 2 дні приступайте до затірки. Візьміть гумовий шпатель і починайте рівномірно під кутом 45 градусів наносити на поверхню плитки Затирочний розчин. Залиште приблизно на 1 годину і після цього видаліть зайву затірку діагональними рухами. На завершення протріть мозаїчну плитку спочатку сухою ганчіркою, а потім вологою губкою. Залиште на 15 хвилин і відполіруйте плитку до блиску м'якою ганчіркою.