Як швидко вивчити акорди. Як разучітьучіть акорди на гітарі.

Виконання будь-якої пісні вимагає від акомпаніатора вміння швидко переставляти акорди . Професіонал зазвичай про це не замислюється, а початківець музикант кожен раз болісно міркує, куди б йому поставити пальці. Щоб справа зрушила з мертвої точки, необхідно перестати кожен раз вважати струни і лади.
Вам знадобиться
  • - гітара;
  • - табулатури;
  • - визначник акордів;
  • - таблиця послідовностей акордів.
Інструкція
1
Запам'ятайте, який звук дає кожна відкрита струна. Є акорди , які можна взяти, що не затискаючи струн взагалі. На семиструнної гітарі це сіль-мажорний тризвук. Шестиструнная гітара надає в цьому сенсі трохи більше можливостей. На одних тільки відкритих струнах можуть звучати звернення мі-мінорного і сіль-мажорного тризвуків, а також мі-мінорний септакорд. Запам'ятайте поєднання струн. Якщо ви володієте прийомом барре, у вас вже чималий арсенал акордів. Таке поєднання можна взяти на будь-якому ладу, а значить - в будь-якій тональності.
2
Зверніть увагу на те, що в кожній тональності є певний набір акордів. Головні будуються на першій, четвертій і п'ятій ступенях. Для визначення ступенів дуже зручно використовувати фортепіанну клавіатуру, навіть якщо вона буде просто намальованою. Тональність називається по першій ступені. В до-мажорі це буде звук до. Четвертий ступінь в цій тональності - фа, п'ята - сіль. Знайдіть ці ступені в інших тональностях.
3
Проаналізуйте, з яких інтервалів складаються акорди , побудовані на цих звуках. Мажорний тризвук складається з великої і малої терцій, причому в основному акорді велика терція знаходиться внизу. У мінорі все навпаки - мала терція під великий.
4
Спробуйте взяти послідовність тризвуків в обраній тональності. За определителю акордів виберіть найбільш зручну позицію. Для початківців підійде послідовність, яку можна повністю зіграти на перших трьох-чотирьох ладах.
5
Освоївши три основних акорду, розучите домінантсептаккорд. Він будується на п'ятому ступені і полягає в мажорі з великої та двох малих терцій. Велика терція знаходиться при цьому внизу. У мінорі самій нижній повинна б бути мала терція, але варіантів мінорній гами декілька. Частіше за інших зустрічається гармонійний мінор з підвищеною сьомий щаблем, яка якраз і потрапляє в домінантсептаккорд. Так що цей акорд буде точно таким же, як і в однойменному мажорі.
6
Взявши домінантсептаккорд, ви відчуєте, що звучить він нестійкий. Цей акорд вимагає дозволу. Як правило, після нього береться тонічний тризвук. Це - одна з основних послідовностей акордів. Спробуйте зіграти першу і саму елементарну прогресію. Візьміть тонічний акорд, потім ті, що будуються на четвертій і п'ятій ступенях, домінантсептаккорд і знову тонічний. Знаючи цю прогресію, можна зіграти дуже багато творів.
Корисна порада
У деяких гітарних програмах даються послідовності акордів в різних тональностях. Крім того, в Guitar Pro є прогресії акордів, характерні для різних стилів.