Як визначити знос підшипника. Як визначити по діаметру вала розмір підшипника.

На знос підшипників, встановлених в різних агрегатах і механізмах, впливають багато чинників: динамічні навантаження при струси і ударах, нагрівання від тертя, перепади температур, вплив хімічних реагентів, бруду, солі. Тільки регулярний і систематичний огляд підшипника дозволяє своєчасно виявити ознаки його знос а.
Інструкція
1
В першу чергу завжди звертайте увагу на що з'явилися сторонні шуми при роботі агрегату або механізму. Це єдина ознака виявити знос підшипника без якого-небудь постійного огляду. При цьому слід враховувати, що джерелом шуму може бути і не підшипник, а зовсім інша частина механізму. У кожному разі, сторонній шум повинен змусити вас оглянути всі підшипники на предмет їх знос а.
2
Якщо є можливість, перевірте, чи не перегрівається чи підшипник при роботі. Занадто висока температура нагріву - ще одна ознака знос а, але не характеризує його на 100%. Щоб впевнено діагностувати його зношеність, температура повинна значно перевищувати нормальну для конкретних умов роботи. Дотримуйтесь заходів безпеки і не торкайтеся руками сильно нагрітого підшипника, щоб не отримати опіків.
3
Перевірте люфт підшипника. Новий не повинен мати ніякого люфту. Зношений підшипник, який виробив свій термін, має чутливий сторонній стукіт і вільний хід у вертикальній площині. Під навантаженням при роботі механізму такої підшипник вельми відчутно гуде. Шум має посилюватися при бічних навантаженнях.
4
При необхідності частої діагностики підшипників, придбайте спеціалізований прилад, що дозволяє з 90% -вою точністю визначити їх знос , не зупиняючи роботу агрегату або механізму. Прилад дуже простий у використанні і не вимагає від користувача особливих знань чи навичок. Однак, факт його високу вартість (близько тисячі доларів) робить невигідним його придбання для разових робіт.
5
При заміні зношеного підшипника на новий зверніть особливу увагу на правильність і точність його установки і монтажу. За статистикою, саме цей фактор в 52% випадків є причиною прискореного знос а. Особливо чутливі до правильності установки роликові конічні підшипники. З іншого боку, при правильному встановленні термін служби таких підшипників дуже і дуже високий.
6
Також для зменшення ймовірності передчасного знос а стежте за мастилом підшипників. Підшипники з закритими корпусами мають закладену на заводі-виробнику довговічну мастило на весь термін служби. Відкриті корпусу підшипників потребують регулярного поповненні змащення свіжими складами. Мастильні матеріали застосовуйте тільки рекомендовані заводом-виробником підшипників.