Як купити автомобіль з рук.

Вживані автомобілі у нас в країні користуються величезним попитом. Зараз можна дуже вигідно придбати не зовсім стару машину. Але при цьому залишається небезпека того, що може попастися недобросовісний продавець, для якого головне отримати якомога більше прибутку. На такий випадок необхідно знати параметри, за якими можна визначити, чи варто автомобіль запитуваної за нього суми чи ні.
Інструкція
1
Низька ціна автомобіля - перший привід задуматися. Так як машина може бути крадена, або відновлена після аварії. Щоб переконатися, що це не так, необхідно ретельно перевірити всі документи, звірити номери кузова та двигуна з ПТС з вибитими на автомобілі.
2
З технічної точки зору, одним з найважливіших факторів при купівлі вживаного автомобіля є стан його кузова. Особливу увагу варто звернути на днище машини. Якщо воно зовсім гниле, то краще таку машину не брати. Видалення корозії і зварювання обійдеться дуже дорого. На відміну від гнилого днища, іржа на крилах і порогах старого автомобіля не так вже смертельна.
3
Після огляду кузова необхідно перевірити підвіску. При їзді по нерівній дорозі нічого не повинно стукати або скрипіти. Ремонт ходової частини теж дорога операція. Про несправності підвіски може сказати стан передніх покришок. Якщо вони стерті нерівномірно і несиметрично, це говорить про те, що кузов сильно деформований, і розвал-сходження на автомобілі зробити вже не вдасться.
4
Перевірка салону і приладової панелі. Багато хто забуває, що про пробіг автомобіля потрібно судити не тільки за показниками лічильника, а й по загальному стану машини. Проте, на лічильник теж варто глянути. В середньому ресурс двигуна автомобіля складає 150-200 тис. Км пробігу. Після цього значення необхідно робити капітальний ремонт двигуна. Сам же салон автомобіля повинен задовольняти індивідуальним запитам покупця.
5
Варто також перевірити всі гідравлічні системи автомобіля на текти. Система охолодження, гальмівна система, система мастила, система подачі палива - все патрубки і шланги цих систем повинні бути абсолютно сухими.
6
Також необхідно перевірити наявність в машині домкрата, балонного ключа і запасного колеса - все це повинно входити у вартість автомобіля, а не купуватися окремо.
Купівля автомобіля з пробігом подібна лотереї. Можна істотно виграти, а можна втратити в грошах і отримати головний біль на довгий час. Але ринок б/у автомобілів до цих користується великим попитом, адже тільки там можна купити машину без черг і нав'язування додаткових послуг. Треба тільки уважно поставитися до вибору продавця і досконально перевірити сам транспорт.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - водійське посвідчення.
Інструкція
1
Подумайте, яким чином ви хочете купити старий автомобіль. Є кілька варіантів пошуку такої машини. Можна звернутися в автосалони, які спеціалізуються на продажі машин з пробігом. В цьому випадку ви можете оформити покупку машини в той же день: не треба чекати, поки господар зніме транспорт з обліку. Всі автомобілі вже зняті з обліку, перевірені по базі викрадених в ГИБДД. Там же ви можете відразу оформити поліс ОСАГО і отримати всі документи для надання в ГИБДД.
2
Звернувшись в салон, який приймає автомобілі за системою trade-in, ви ще отримаєте висновок про технічний стан машини, зроблене фахівцями техцентру. Автомобіль може пройти передпродажну підготовку із заміною масла і расходников. Але вартість такої машини буде трохи вище ринкової. Але в цьому випадку є сенс переплатити за гарантію якості. Плюс до всього, ви придбаєте автомобіль у юридичної особи. А значить, зможете пред'явити претензії, якщо відразу після покупки виявляться суттєві недоліки.
3
Якщо ви шукаєте машину подешевше, зверніться до приватних продавцям. Але приватний продавець може виявитися звичайним перекупником, особливо якщо машина продається на авторинку. Добре, якщо продавець є і «перегонником» машини (на це є митні документи), якщо йдеться про іномарках. Тоді ви можете отримати повну інформацію про машину і місце її покупки. «Класичного» ж перекупника можна обчислити по ПТС. Там буде вказано прізвище колишнього власника. Продавець же має можливість оформити купівлю-продаж без оформлення машини на себе.
4
Вподобаний автомобіль обов'язково пробийте по базі машин, оголошених в розшук. Зробіть це самостійно, не вдавайтеся до послуг так званих «своїх людей в ДАІ», які вам запропонує продавець. Зверніться в будь-який стаціонарний пост ДАІ і за винагороду вам перевірять vin-код машини по базі. До речі, ще одним хорошим способом перевірки машини може вважатися спільне з господарем машини зняття транспорту з обліку. Так ви можете особисто упевнитися, що з машиною все гаразд.
5
Якщо технічний стан автомобіля викликає у вас сумнів, ви маєте право попросити продавця провести технічний огляд автомобіля фахівцем за ваш рахунок. Але господар машини має також право вам в цьому відмовити. Можна на огляд прийти зі знайомим слюсарем, цього вам заборонити ніхто не може. Але для більш серйозної перевірки буде потрібно спеціальне обладнання.