Як відмовитися від нічних годувань.

Грудне годування дитини має безліч переваг перед штучним. Тут і користь для здоров'я, і імунітет. Також воно сприяє встановленню тісного психологічного зв'язку між матір'ю і малюком. Часом нічне годування перетворюється на тягар. Через необхідність кілька разів за ніч вставати до дитини, жінка втомлюється, відчуває постійне недосипання, дратується.
Інструкція
1
Чи не прислухайтеся до порад мам і бабусь: «Нехай покричить. Не підходь, чи не давай груди. Поплаче - заспокоїться! »Це дуже сумнівний спосіб, так як він може принести шкоду психіці малюка і викликати серйозне неврологічне захворювання в майбутньому. Якщо дитина молодше року, спробуйте його щільно годувати незадовго до сну. Тоді більшу частину ночі його організм буде перетравлювати їжу.
2
Якщо часті прокидання дитини вночі пов'язані з тим, що у нього ріжуться зубки, наносите на ясна спеціальний гель. Він зменшує свербіж і больовий синдром.
3
Спробуйте днем приділяти більше уваги дитині. Часті прокидання вночі можуть траплятися саме через те, що в денний час малюк просто не награвся з мамою, чи не відчував її присутності. Тому при будь-якій можливості носите дитину на руках, торкайтеся до нього, розмовляйте.
4
Якщо дитина старше року, він вже починає розуміти слова дорослого. Тому його можна заспокоїти і без нічного годування. Коли він прокинеться з плачем або просто пхиканням, спробуйте заговорити з ним тихим, лагідним голосом: «Тихіше, тихіше, я поруч, я з тобою, боятися нема чого». Спробуйте заколисати, не даючи грудей. Як правило, через якийсь час це починає діяти, малюк все рідше вимагає груди і все швидше засинає.
5
Дуже важливо, щоб жінку хоч іноді підміняв муж. Адже дитина в цьому віці прокидається, головним чином, не для годування, а тому, що його щось стурбувало. Папа може з успіхом замінити маму, заколисуючи малюка і наспівуючи йому колискові. А дитина швидко звикне, що засипати вночі можна і без грудного молока. Але, зрозуміло, якщо малюк наполегливо продовжує плакати, мамі доведеться встати і погодувати його.
6
Часто дитина прокидається вночі, так як в фазі поверхневого сну не відчув присутності матері. Укладаючи дитину спати, побудьте з ним поруч мінімум 20-30 хвилин і тільки потім тихо підіть. В цьому випадку малюк, відчуваючи присутність мами, засне міцніше.
7
Якщо ви вирішили відучити малюка від нічних годувань, робіть це поступово, скорочуючи кількість підходів до мінімуму. У маленької дитини розвинений смоктальний рефлекс, тому вночі він може вимагати саме предмет смоктання. Спробуйте дати йому соску, можливо, він заспокоїться і засне.