Як не заразити вітрянкою.

Вітряна віспа або вітрянка - це інфекційне захворювання, яке викликається вірусом герпесу Varicella Zoster. До симптомів хвороби відносять свербіж, висипання і підвищену температуру. Незважаючи на високу контагіозність, захиститися від захворювання все ж можна.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - дезінфікуючі засоби;
  • - «Віферон» та інші противірусні препарати.
Інструкція
1
Щоб близьких не заразити вітрянкою або самому не інфікуватися, потрібно для початку дізнатися шляхи поширення цієї хвороби. Вірус вітряної віспи передається повітряно-краплинним шляхом, тобто при чханні, кашлі або навіть під час розмови. Інших способів передачі вітрянки немає, але вірус герпесу, що викликає цю хворобу, не стійкий до зовнішнього середовища (він швидко гине).
2
Джерело вітряної віспи - інфікована людина, причому, він ставиться заразним за декілька діб до того, як з'являється висип. Вся складність полягає в тому, що оточуючі не здогадуються, що ця людина - потенційна загроза їх здоров'ю, тому як насторожуючих симптомів немає.
3
Інфікований людина залишається заразним аж до підсихання кірочок на висипу. Тобто безпечним для оточуючих людей хворий стає лише тоді, коли перестають з'являтися нові висипання, а останні з них покриваються товстої скоринкою.
4
Основна міра профілактики - карантин. Рання діагностика вітряної віспи та своєчасна ізоляція інфікованого - гарантія того, що захворювання не пошириться за межі будинку.
5
Захистити людей, що живуть в одному будинку з інфікованим, від захворювання дуже складно. Тобто ймовірність заразитися вітряною віспою занадто висока. В деяких випадках родичам хворого призначають «Віферон» та інші противірусні препарати, які, крім усього іншого, ще й зміцнюють імунітет.
6
У приміщенні, в якому ізольований котра захворіла вітрянкою , регулярно проводите вологе прибирання з додаванням дезінфікуючих засобів. Обов'язково провітрюйте кімнату.
Зверніть увагу
Лікування вітряної віспи повинно проводитися під наглядом лікаря.
Корисна порада
До профілактичних заходів віднести можна і вакцинацію. За заявою медичних фахівців, щеплення від вітряної віспи забезпечує імунітет на шість років.