Як визначити діаметр колеса.

Перше, що потрібно визначити перед покупкою автомобільної гуми, - це діаметр колеса. Від того, наскільки правильно буде це зроблено залежить і правильність ходу машини, і її стійкість на дорозі. Діаметр колеса - величина складова, тому до розрахунків поставитися потрібно дуже уважно.
Інструкція
1
Діаметр колеса розраховується за простою формулою: діаметр диска скласти з подвійною висотою профілю шини. Цей спосіб розрахунку використовується тільки для легкових автомобілів.
2
Замірте діаметр колеса звичним способом - за допомогою рулетки. Кожен з параметрів вище описаної формули виміряйте окремо. Потім отримані значення переведіть в дюйми (тому саме в них і обчислюється діаметр автомобільного колеса). Зробити це можна так: число, що вийшло розділіть на 2,54. Далі складіть всі значення, які у вас вийшли при вимірі, в дюймах. Це і буде діаметр вашого колеса.
3
Можна спростити математичні підрахунки і скористатися більш простою формулою. Для цього вам потрібно до числа, обозначающему ширину колісного диска, додати 20%, і ви саме отримаєте ширину всього колеса. У тих випадках, коли покришка вузька, різниця між загальною колісної шириною і шириною диска становитиме 15%.
4
Сильно збільшувати загальний діаметр колеса фахівці не рекомендують - максимум на пару сантиметрів. Адже те колесо, яке набагато перевищує норму за розміром, буде скребти про пороги автомобіля і заважати руху. До того ж у нього практично не буде зчіпки з дорогою.
5
Якщо ви хочете збільшити діаметр диска, то вибирайте гуму трохи вже стандартною. Однак зі зменшенням ширини покришки також не захоплюйтеся, інакше шина не витримає покладеною на неї навантаження. Тому намагайтеся максимально дотримуватися баланс між загальним діаметр ом колеса і диска.
6
Важливе значення в автомобільному колесі має і таке значення, як діаметр обода. Пам'ятайте, параметри колеса по цьому пункту можуть коливатися від 10 до 23 дюймів. Маленькі показники, як правило, притаманні мотоциклів і мопедів. Великі використовуються для потужних транспортних засобів.
Корисна порада
Якщо ви все-таки сумніваєтеся в своїх розрахунках або методах, зверніться до фахівців. Для цього відвідайте будь-який автомобільний технічний центр. Там вам все виміряють з точністю до міліметра.
При покупці шин для вашого автомобіля вам необхідно знати діаметр колеса. Дізнатися його можна з технічної документації, при зверненні до продавця або в автосервіс, або самостійно.
Вам знадобиться
  • - автомобільна покришка;
  • - сантиметрова стрічка або рулетка для вимірювання відстані;
  • - маркер, щоб зробити позначку на покришці;
  • - палиця, щоб поставити мітки на землі в точках «А» і «Б»;
  • - калькулятор, щоб помножити отримане відстань на число «пі».
Інструкція
1
Отже, знайдіть в документах, які обов'язково є в наявність в кожному автомобілі, розділ «Колеса». Спробуйте відшукати там рядки, що говорять про діаметр е коліс вашого автомобільного транспортного засобу. Діаметр може бути вказаний як у сантиметрах, так і в дюймах. Найчастіше діаметр передніх і задніх колеса автомашини однаковий. Виняток становить лише складна сільськогосподарська техніка.
2
Уважно вивчіть старі покришки. На них могла зберегтися спеціальне маркування, що свідчить про характеристики коліс.
3
В тому випадку, якщо виявити маркування не вдалося, скористайтеся способом, який можна використовувати без складних вимірювальних приладів. Для цього накресліть дві лінії: одну на землі, іншу на тому боці покришки, яка звернена до вас. На покришці можна просто поставити крапку.
4
Встановивши покришку на землю, відзначте місце, де точка стосується землі. Назвемо це місце «точкою А». Після цього прокотите покришку по землі, поки вона не зробить повний круг. Точка на покришці повинна знову опинитися на землі на деякій відстані від точки старту. Відзначте це місце, позначивши його «точка Б».
5
Виміряйте відстань між точками А і Б. Отримане відстань розділіть на «пі», який дорівнює 3,1415. Так ви отримаєте діаметр вашого колеса.
6
Найкраще проводити всі розрахунки в дюймах. Якщо ж у вас немає можливості це зробити, переведіть розмір з сантиметрів в дюйми самостійно. Один дюйм дорівнює приблизно 2,54 сантиметра. Таким чином, якщо у вас вийшло 40,64 сантиметра, розділіть цю величину на 2,54 і вийде 16 дюймів.
7
Ви також можете звернутися в автосервіс, де досвідчений фахівець визначить діаметр коліс за допомогою спеціалізованих інструментів. Всі розрахунки при цьому будуть відразу проводитися в дюймах, що полегшить ваше завдання.