Як не ображатися на людей. Як змусити інших поважати себе.

Психологи називають образу не просто неприємним, але і небезпечним почуттям. З неї можуть вирости такі негативні емоції, як гнів, ненависть, злість, агресія, бажання помститися і навіть депресія. Тому дуже важливо не дозволяти образам брати над собою верх.
Інструкція
1
Найчастіше ображаються через те, що людина не робить того, чого ви хочете. Зрозумійте, що оточуючі, по суті, нічим вам не зобов'язані. Як би не був близький людина - він окрема самостійна особистість. Якщо він щось робить для вас - будьте вдячні. Якщо відмовляється - це його право. Навчіться приймати хороші вчинки по відношенню до себе, як подарунок, а не як належне. Згадайте, що і ви в першу чергу націлені на вирішення своїх проблем (звісно, якщо ви не мати Тереза), і тільки потім - на допомогу іншим.
2
Інший спосіб впоратися з образою - подивитися на ситуацію немов з майбутнього. Уявіть, що пройшло 20 років - згадали б ви свою сьогоднішню образу? Швидше за все, немає. То який сенс засмучуватися через те, що в майбутньому не матиме значення.
3
Якщо образа дуже сильна, і ви впевнені, що будете пам'ятати про неї і через 20 років, спробуйте пробачити кривдника. Інакше, єдине, до чого приведуть ваші страждання - це депресія і жага помсти. Пам'ятайте, що прощенням ви, в першу чергу, надасте послугу собі, а не кривднику.
4
Якщо вас хтось кривдить навмисно, а не випадково, то йому, швидше за все, відома ваша образливість і він використовує вашу слабкість в своїх цілях. Тому постарайтеся зробити вигляд, що вас не хвилюють його слова. Коли людина зрозуміє, що не може «вколоти» вас - він просто відстане.
5
Зрозумійте, що образа, по суті, дитяче почуття. Коли ми були маленькими, можна було зробити сумне обличчя, заплакати і отримати бажане. Але в дорослому світі інші правила. Тільки через те, що ви образилися, вам не підуть назустріч. Тому так реагувати на те, що вам не подобається, безглуздо - краще спокійно вислухати «кривдника» і зробити правильні висновки.
6
Можна також кривдника пошкодувати. Психологи вважають, що не може щаслива людина бажати образити або принизити іншу - він, навпаки, буде бажати нас підбадьорити і ощасливити. Тому пам'ятайте, що кривдник в душі почувається погано. І принижуючи вас, він намагається полегшити свій стан.