Як не витрачати час даремно. Як організувати себе.

Уміння правильно розподіляти свій час - необхідна якість успішної людини. Щоб у вас не виникло відчуття, що день пролетів, а ви нічого не встигли, освойте прийоми тайм-менеджменту.
Інструкція
1
Проведіть невелике дослідження того, скільки ви витрачаєте час на ту чи іншу справу. Скрупульозно записуйте ці дані протягом тижня або половини місяця. В результаті ви отримаєте картину того, як ви живете, побачите, куди йде велика частина вашого часу. Підсумки спостереження можуть стати для вас несподіваними, адже, швидше за все, більшу частину часу ви витрачаєте на дрібні справи.
2
Розставте пріоритети. Визначте, які справи зі списку є для вас більш важливими. Якщо від цих справ залежить не тільки поточний стан, а й ваше майбутнє - поставте вищий бал цьому рядку. Справах, виконаним вами за когось, і тим, які можна було взагалі проігнорувати, надайте нижчу оцінку.
3
Знайдіть спосіб позбутися від непотрібних дій і збільшити час для важливих справ. Виходом може стати делегування завдання або вирішення дрібних однотипних питань у пакетному режимі.
4
Вирішуйте велику задачу поступово. Тоді вона не буде здаватися непомірною. Щоб дотримати встановлені терміни на її виконання, розділіть її на кілька блоків і завершуйте один з них щодня.
5
Не відволікайтеся на те, що для вас не важливо. До таких речей відноситься, наприклад, порожня балаканина і плітки, комп'ютерні ігри, перегляд ток-шоу. Але не відмовляйтеся від відпочинку. Телевізор замініть на прогулянку, а сидіння в інтернеті - походом в театр.
6
Використовуйте можливість робити дві справи одночасно. Наприклад, поки їдете кудись, ви можете прочитати корисну статтю, скласти презентацію або зробити важливий дзвінок.
7
Зберігайте часто використовувану інформацію організовано. Тоді вам не потрібно буде витрачати час на пошук потрібного номера телефону або назви ліків, які потрібно купити.
8
Постарайтеся врахувати всі обставини, які можуть вплинути на збільшення терміну виконання окремого завдання. Заплануйте це, і ви встигнете впорається зі справами до потрібної дати.
Після ретельного розбору витрат іноді з'ясовується, що більша сума грошей була витрачена абсолютно даремно. Непотрібні предмети, прострочені платежі і занадто дорогі товари - все це сприяє зменшенню в гаманці грошових коштів. А адже вони могли бути витрачені на дійсно необхідні речі.
Інструкція
1
Складайте собі перелік покупок на початку кожного місяця і строго дотримуйтеся його. Продумайте, без чого ви дійсно не зможете обійтися найближчим часом, а що ще може почекати. Будьте об'єктивні при цьому і не дозволяйте бажанням перемогти над розсудливістю.
2
Ходіть в магазин зі списком необхідних продуктів. Кількість грошей, що у вашій кишені під час таких походів, має приблизно відповідати запланованим покупкам. Це вбереже вас від зайвих витрат.
3
Розплачуйтеся тільки готівкою, знятими з зарплатної карти. Ні в якому разі не користуйтеся пропонованими банками кредитними картами, так як вони всього лише створюють ілюзію зайвих фінансових можливостей. До того ж їх обслуговування деколи обходиться в кругленьку суму.
4
Уникайте дешевих і неякісних товарів. Пам'ятайте, що добре зроблена річ прослужить вам в кілька разів довше, ніж неякісна. Тільки намагайтеся купувати їх в сезон розпродажів або за спеціальними акціям, оскільки накрутка на такі вироби теж буває досить велика.
5
Ведіть облік усіх своїх витрат, коректуючи список кожен день. Це дозволить вам не тільки відстежити необхідну кількість грошей на наступний місяць, а й зрозуміти, наскільки доцільно ви витрачаєте свої кошти.
6
Слідкуйте за тим, щоб по вашим платежами не набігали прострочені відсотки або пені. Адже витрачені на це гроші підуть справді даремно. Намагайтеся оплачувати такі речі відразу після зарплати, поки у вас достатньо коштів.
7
відкладати гроші на яку-небудь важливу і дорогу річ з кожної зарплати. Наприклад, на поїздку або автомобіль. Це дозволить зберегти ті кошти, які ви могли б витратити на всілякі дурниці. А ще краще - збираєте до певної дати, що ще сильніше мотивує, дисциплінує і захистить вас від зайвих витрат.