Як замінити лампу.

Більшість автолюбителів рано чи пізно стикаються з необхідністю замінити лампу в фарі. Це досить нескладно, якщо дотримуватися простих інструкції.

Більшість сучасних моделей фар влаштовані так, що для заміни в них лампочки не потрібно демонтувати саму фару, а лише прибрати захисний ковпак з цоколя і зняти його разом з лампою. В сучасних фарах лампа складається з рассеивателя, відбивача і власне джерело світла - як правило, це лампа розжарювання. Рассеиватель може бути рухливим для зміни кута падіння світлового потоку.

У багатьох моделях автомобілів зміна освітлення відбувається за допомогою блоку електронного управління. В такому випадку необхідно спершу відключити фару від автомобільної енергосистеми, а потім вже здійснювати заміну лампи. Перевірте чистоту і загальний стан контактів перед тим, як замінити лампу. Слід мати на увазі, що заміна перегорілих ламп в покажчиках повороту і лампах заднього виду потребують повного демонтажу фари.

Заміну лампи слід почати з відкручування гвинтів кріплення освітлювального блоку. Тільки після цього ви зможете отримати доступ до механізму кріплення самої лампи. Освітлювальний прилад потрібно знімати обережно і плавно, щоб не пошкодити його фіксатори. Після того, як ви відкриєте доступ до гнізда лампи, можна починати акуратно відкручувати його, плавно повертаючи проти годинникової стрілки. Після цього ви зможете витягти його з корпусу автомобіля і замінити лампочку.

Деякі лампи кріпляться на спеціальних власниках. Які досить просто відігнути, щоб витягти лампу. Це дозволяє міняти лампочку в будь-яких умовах, навіть за відсутності відповідного інструменту.

Перед тим, як приступити до збірці фари, доцільно очистити простір навколо місця кріплення освітлювального блоку. Рекомендується видалити зайву вологу і бруд, можлива навіть обробка стиків герметиком, якщо виявлені місця локального проникнення вологи. Це може істотно продовжити термін служби фари. В іншому зборка фари проводиться аналогічно її демонтажу.

Як бачите, заміна лампи в автомобільній фарі - проста процедура, доступна навіть водієві без особливих навичок.